Ājurvēda un augi pret zemu asinsspiedienu. Daktera Tereško ieteikumi 0
Nāk ģībonis!
Vai speciālisti var ieteikt kādu līdzekli vai tēju, lai paceltu asinsspiedienu? Man tas vienmēr ir zems. Kad ilgāk esmu uz kājām, nāk ģībonis. Esmu 76 gadus vecs. MODUSTS JELGAVAS NOVADĀ
Lai arī zems asinsspiediens mēdz izraisīt diskomfortu, pastāvīgu nogurumu, vājumu, galvas reiboni un ģīboni, novērojumi liecina, ka cilvēki ar šādu organisma īpatnību dzīvo ilgāk nekā citi. Turklāt viņiem pastāv mazāks miokarda infarkta un citu nopietnu slimību risks.
Meklēt iemeslu!
Kā stāsta medicīnas sabiedrības “ARS” terapeite Sandra Černišova, gados vecākiem cilvēkiem spiediena pazemināšanās raksturīga karstā vasarā organisma atūdeņošanās dēļ, ja tiek uzņemts par maz šķidruma. Ja pastāv šāda tendence, asinsvadiem siltumā paplašinoties, spiediens nokrītas vēl vairāk. Jāņem vērā, ka tas var notikt arī vairāku medikamentu, piemēram, miega līdzekļu, ietekmē.
Dakteres pieredze liecina, ka gados vecākiem vīriešiem zema asinsspiediena cēlonis mēdz būt mazasinība vai hroniska asiņošana, piemēram, kuņģa un zarnu traktā. Tā var notikt lēni un nemanāmi, līdz iestājas ģībonis.
Sandra Černišova iesaka pārbaudīt veselības stāvokli un noskaidrot zema asinsspiediena cēloni. Labāk necīnīties ar sekām, bet mēģināt novērst problēmu.
Protams, gadās arī tā, ka pēc visiem iespējamiem izmeklējumiem īpašu cēloni neatrod un izrādās – pie vainas ir zems asinsvadu tonuss, pret kuru vislabāk palīdz fiziskas aktivitātes. Priekšroka dodama pastaigām raitā solī. Jāvairās no vingrojumiem un darba ar noliektu galvu, jo pēc tam asinis vēl vairāk atplūdīs no galvas smadzenēm, izraisot reiboni.