6 soļi, lai neiestātos vecuma plānprātība 0
Vai iespējami kādi profilakses pasākumi pret vecuma plānprātību un Alcheimera slimību? LIGITA LUDZĀ
Kā stāsta smadzeņu darbības uzlabošanas centra RigaBrain konsultante, psiholoģijas maģistre Linda Rūsa, par Alcheimera slimības izcelsmi joprojām nav vienprātības, taču vairākums zinātnieku uzskata – rūpējoties par smadzenēm visa mūža garumā, saslimšanas risku iespējams ievērojami samazināt.
RigaBrain speciālisti smadzeņu darbības, kā arī vispārējās veselības uzlabošanai iesaka tā saukto zelta sešnieku jeb sešus galvenos nosacījumus.
1. Kvalitatīvs miegs. Cilvēkam guļot smadzenes pārstrādā un noglabā ilgtermiņa atmiņā dienas laikā uzkrāto informāciju. Turklāt miegs palīdz atgūt fizisko enerģiju.
2. Pilnvērtīgs uzturs. Lai smadzenes spētu veidot jaunus savienojumus un nodrošināt izziņas procesus, svarīgi veidot organismā atbilstīgu bioķīmisku līdzsvaru, tāpēc ir būtiski, kādus produktus lietojam uzturā.
3. Fiziskās aktivitātes. Kustības rada ne tikai fizisko, bet arī mentālo spēku pieplūdumu.
4. Izzināšanas process. Meklējiet darbu vai vaļasprieku, kas sniedz gandarījumu un pozitīvas emocijas, veicinot motivāciju un vēlmi darboties.
5. Komunikācija ar sev mīļiem cilvēkiem. Smadzenes savstarpēji sazinās – kalibrējas, tādēļ ar ģimenes locekļiem un citiem tuviniekiem kopā pavadītais laiks sniedz pozitīvas emocijas.
6. Stresa menedžments. Meditējiet un biežāk izmantojiet šeit un tagad principu, atpūtinot smadzenes no dažādām domām.