Foto: Fotolia

Pret sūnām – ar rušināšanu. Var likt arī kompostā 0

“Kā apkarot sūnu mazdārziņā? Vai to var likt komposta kaudzē?” LIDIJA Brocēnu novadā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Kokteilis
Kādā krāsā jābūt naudas makam, lai piesaistītu finansiālo labklājību? Katrai zodiaka zīmei savs veiksmes tonis
Nogurums, svara pieaugums, slikta oma? 7 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa palēninās, un kā to mainīt
Lasīt citas ziņas

LU Bioloģijas fakultātes Botānikas un ekoloģijas katedras pētniece, bioloģe Ligita Liepiņa skaidro: “Sūnas ir pionieraugi, kas vienmēr ieviešas pirmie pilnīgi kailos, no zālaugiem brīvos laukumos. Sūnaugi izplatās ar sporām, kas lido pa gaisu ar vēja starpniecību. Iesējoties augsnē, sūnaugiem patīk, ja tos liek mierā, tad tie arvien vairāk sāk savairoties.”

Sūnu apkarošanai mazdārziņā vat lietot dažādus paņēmienus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Veģetācijas periodā augsni ap augiem regulāri rušina, bet nolasītās sūnas ierok augsnē (ar lāpstu apmet otrādi, lai sūnaugi iznīkst).

Sūnas (arī pēc ziemas no zāliena nogrābtās) liek kompostā. Kaudzi veido visu sezonu, liekot kārtu pa kārtai, piemēram, koku lapas, tām virsū augsni kopā ar sūnām, tad atkal lapas vai nezāles. Komposts sadalās vairāku gadu laikā, bet to var izmantot dārzā augsnes ielabošanai jau nākamajā sezonā.

Var izmantot pretsūnu līdzekļus, ko var iegādāties jebkurā saimniecības preču veikalā, piemēram, Biolan pretsūnu līdzekli zālienam, pretsūnu mēslojumu zālienam NPK 7-5-8. Pretsūnu līdzekļi, kas satur dzelzs sulfātu, izkaltē sūnaugus, bet neietekmē, piemēram, graudzāles.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.