“Veselības centra 4” fizioterapeite Agnese Kāposte veic triecienviļņu terapijas procedūru.
“Veselības centra 4” fizioterapeite Agnese Kāposte veic triecienviļņu terapijas procedūru.
Foto no Veselības centra 4 arhīva

Lāzera stari atsāpina un atjauno 0


Lāzerterapija ir fizikālās medicīnas metode, kura izmanto zemas jaudas lāzeru, kas darbojas infrasarkanajā diapazonā un spēj sasniegt audus 6 – 7, bet ar jaunākās paaudzes augstas intensitātes lāzerterapijas aparātu pat 8 – 12 centimetru dziļumā. Tas raida īsus, pulsējošus impulsus, kuri audos rada fotomehāniskas viļņ-
veida svārstības, izraisot organismā virkni pozitīvu pārmaiņu, piemēram, mazinot akūtas un hroniskas sāpes, iekaisumu, uzlabojot audu vielmaiņu, asinsriti, paātrinot dzīšanas procesu, atslābinot savilktus muskuļus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

“Dažāda garuma gaismas viļņi iedarbojas tikai uz noteiktām audu struktūrām, piemēram, ādas pigmenta plankumiem vai asinsvadiem, neskarot, nebojājot apkārtējos audus,” stāsta Larisa Eriksone, piebilstot, ka viens no galvenajiem lāzerterapijas ieguvumiem ir ātra un ilgstoša atsāpināšana. Augstas intensitātes lāzerterapija var darboties arī biostimulācijas režīmā. Tas nozīmē, ka tiek veicināta audu reģenerācija jeb atjaunošanās.

Ar lāzerterapijas metodi risināmo veselības problēmu loks ir visai plašs – gan sastieptas, izmežģītas vai iekaisušas locītavas, gan karpālā un kubitālā kanāla sindroms, gan slikti dzīstoši kaulu lūzumi un brūces.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja lāzerterapijas mērķis ir atsāpināšana, vidēji nepieciešamas trīs četras, bet audu reģenerācijas procesa veicināšanai – līdz pat desmit procedūrām. Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste teic, ka bieži vien kursa, pat vienas procedūras laikā abas metodes tiek kombinētas, turklāt pat vienlaikus. Piemēram, vispirms ar lāzera palīdzību noņem akūtas sāpes, bet ārstēšanu turpina ar triecienviļņu terapiju.

Ar lāzera stariem uz ķermeņa ir aizliegtās zonas – ar to neiedarbojas uz audiem acu rajonā, virs endokrīnajiem orgāniem, tetovējuma vietā vai tur, kur āda nosēta vasarraibumiem.

Tā kā šai metodei piemīt biostimulējošs efekts, to nedrīkst izmantot tad, ja pacientam ir akūta infekcija, asinsreces traucējumi, elektroniski implanti, piemēram, kardiostimulators, kohleārais auss implants, onkoloģiskās saslimšanas. Arī lietojot medikamentus, kuriem viena no blaknēm ir fotosensibilizācija (āda kļūst īpaši uzņēmīga pret saules, arī lāzera stariem), piemēram, antibiotikas, daži hormonu preparāti vai zāles aknu slimību ārstēšanai, lāzerterapijas procedūras nav ieteicamas.

Der zināt

• Triecienviļņu terapijas procedūra ilgst vidēji 10– 30 minūtes. Lai panāktu vēlamo efektu, parasti nepieciešamas četras piecas procedūras. Terapijas kursa laikā nav ieteicama intensīva fiziska slodze. Iespējamās blaknes – īslaicīgs ādas apsārtums un tūska, ādas jutīgums, zemādas asinsizplūdumi.

• Lāzerterapijas procedūra ilgst 15 – 30 minūtes. Kursā parasti ir 10 procedūras. Lai gan lāzera stars spēj iekļūt dziļi audos, taču tos nesakarsē un nerada nekādas blakusparādības.

• Vislabāk būtu, ja pacienti uz triecienviļņu vai lāzerterapiju ierastos ar ārstējošā ārsta nosūtījumu, kurā norādīta diagnoze un blakusslimības, kā arī ar iepriekš veiktajiem diagnostiskajiem izmeklējumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.