Militārais analītiķis Mihails Hodarenoks.
Militārais analītiķis Mihails Hodarenoks.
Foto: ekrānuzņēmums

“Pret Krieviju, lai kā to negribētos atzīt, ir visa pasaule!”: propagandas TV kanālā militārais eksperts ieskicē bēdīgas nākotnes perspektīvas 0

Krievijas TV kanālā “Rossija – 1” raidījumā “60 minūtes”, kas ir pazīstams kā viens no propagandas kanāliem, studijā viesojies krievu militārais analītiķis un pulkvedis Mihails Hodarenoks, tiešajā ēterā speciālists žurnālistei un pārējiem studijas viesiem paskaidroja, ka ar “speciālo militāro operāciju” Ukrainā Krievija sevi šobrīd ir iedzinusi stūrī un situācija izskatās pagalam nelaba.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidroja, ka uz jebkuru situāciju ir jāraugās kopumā, un arī – ņemot vērā nākotnes perspektīvas. “Bet kopumā situācija šobrīd ir tāda – Ukraina var apbruņot 1 miljonu cilvēku. Arī Ukrainas varas iestādes to ir teikušas vairākkārt, ka mobilizēt 1 miljonu cilvēku, viņiem nesagādās nekādas grūtības. Cits jautājums ir – ar kādiem ieročiem un kaujas tehniku viņi varētu šos cilvēkus nodrošināt?,” – sacīja eksperts.

Viņš piekrita, ja Ukrainai pašai saviem spēkiem būtu šie cilvēki jānodrošina ar ieročiem, nekas no tās idejas nesanāktu, taču – tūlīt spēkā sāksies jaunā militārās palīdzības pakete no ASV un Eiropas. “Un šī perspektīva ir jāņem vērā kā tuvākā nākotne un mums (Krievijai) šajā ziņā situācija krietni pasliktinās,” – viņš saka.

CITI ŠOBRĪD LASA

Žurnāliste interesējās, cik liela ir profesionālā Ukrainas armija?

Eksperts gan skaidro, ka armijas profesionālismu nenosaka pēc tās “līgumiem”, bet gan pēc apmācībām un morālā noskaņojuma – cik gatavi šie cilvēki ir “liet asinis par savu dzimteni”.

“Tieši ar šo var raksturot armijas profesionālismu un iesauktā armija var būt ļoti augstā līmenī. Daudziem šis ir “iesēdies galvā” kā nepareizs pieņēmums – ja tas ir “līguma kareivis”, tātad, viņš ir ļoti profesionāls. Patiesībā tā nav. Tieši vēlme cīnīties par savu dzimteni – tas ir. Un Ukrainā tas reāli eksistē,” – saka Hodarenoks.

“Vai es pareizi saprotu, ka mēs armijas profesionalitāti formulējam ar jēdzienu “vēlme nomirt”?” – vaicā žurnāliste.

Eksperts atbild, ka viņš gan to tā neformulētu un paskaidro:

“Tas, protams, neraksturo tieši “profesionalitāti”, taču tas ir milzīga daļa, vai karaspēkam kaujā izdodas gūt panākumus. Patiesībā, tā ir viena no svarīgākajām lietām, lai karaspēks uzvarētu.”

Runājot par Somijas izrādīto vēlmi pievienoties NATO un Krievijas atbildes gājienu, ka tad var nākties Baltijas jūras reģionā izvietot kodolieročus”, lai “aizsargātu savas robežas”, Mihails Hodarenoks saka:

“Nu, ko te var teikt? Atkal jau – skatāmies uz situāciju kopumā. Nevajag plātīties un draudēt ar raķetēm Somijas virzienā! Godīgi sakot, tas vispār izskatās kaut kā nenopietni…

Šobrīd mūsu (Krievijas) ģeopolitiskās situācijas vislielākā problēma ir tā, ka mēs savā militāri – politiskajā situācijā esam pilnīgi vieni, pret mums (Krieviju), un, lai kā mums pašiem to negribētos atzīt, ir visa pasaule. Un no šīs situācijas ar steigu ir jātiek laukā..”

Pārējie studijas viesi nebilda ne vārda, kamēr militārais eksperts klāstīja Krievijas nākotnes perspektīvas.

SAISTĪTIE RAKSTI