Kā suni sargāt no ērcēm? 0
“Kopā ar suni bieži staigājam pa mežu, bet klāt arī ērču laiks. Pret kaitēkļiem negribas lietot ķīmiju. Vai drīkstu suni apstrādāt ar Neostomazāna šķīdumu?” BENITA JELGAVĀ
Diemžēl arī Neostomazāns ir ķīmija, jo satur sintētiskos piretroīdus, kas iznīcina ektoparazītus – blusas, ērces, utis, kašķa ērces u.c. Dzīvnieku īpašnieki gan ir iecienījuši šo šķīdumu un ir pilnībā apmierināti ar tā iedarbību. Ja vien netraucē specifiskais aromāts, ejot pastaigā, suni ar to var apsmidzināt.
Ar ūdeni atšķaidītais šķīdums jāizlieto 24 stundu laikā, citādi tam zūd efekts. Vienreiz apstrādājot dzīvnieku ar Neostomazāna šķīdumu (atšķaidītu ar ūdeni), tiek nodrošināta aizsardzība pret atkārtotu invadēšanos uz 2–3 dienām. Ērces aiziet bojā pāris stundu laikā.
– Suņu apstrāde pret ērcēm ir visnozīmīgākais profilaktiskais pasākums, – ir pārliecināts Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš. Ir pieejami dažādi produkti – skausta pilieni, kaklasiksnas, pulveri, šampūni un arī zāles garšīgu tablešu veidā, piemēram, Nexgard, kas aizsargā suni no blusām un ērcēm visu mēnesi.
Visbiežāk lieto tā sauktos pretblusu un pretērču pilienus. Piemēram, zāles Frontline nodrošina aizsardzību pret blusām aptuveni astoņas nedēļas, pret ērcēm – četras nedēļas. Aktīvās vielas koncentrācija atkarīga no suņa svara, tāpat jāņem vērā dzīvnieka vecums. Šis preparāts ir vienkārši lietojams un samērā lēts, savukārt, ja izmanto veterinārās zāles, piemēram, Certifect, piesūkušās ērces iet bojā un nokrīt ļoti īsā laikā.
Ieteicams parūpēties arī par sīko grauzēju skaita samazināšanu tuvākajā apkārtnē, jo tie ir galvenie ērču izbarotāji un tādējādi, pašiem neslimojot, slimību ierosinātāji nokļūst no vienas ērces otrā.