Kā akupunktūra var palīdzēt pret augstu asinsspiedienu 0
Kā ar akupunktūru var samazināt paaugstinātu asinsspiedienu? Uz kuriem punktiem vajag iedarboties? DAINA JAUNJELGAVAS NOVADĀ
Adatu terapeits Raimonds Puksts atzīst, ka nav iespējams nosaukt konkrētus punktus, kuru ietekmēšana palīdzētu ikvienam, jo hipertonija ir sarežģīta slimība, kam mēdz būt dažādi iemesli un arī atšķirīgas pakāpes. Lai risinātu problēmu, veselības stāvoklis jāvērtē kompleksi un individuāli katram slimniekam. Atsevišķos gadījumos cilvēks uz sava ķermeņa punktiem varētu iedarboties pats, taču visiem vieni un tie paši padomi nederēs.
– Vēl padomju laikā Latvijā tika izdota no vācu valodas tulkota grāmata “Akupresūra visiem” ar attēlotiem konkrētiem punktiem, uz kuriem jāiedarbojas noteiktu slimību gadījumā. Taču oriģināls bija daudz biezāks nekā tulkojums, un tas rada šaubas, vai tajā atrodama visa nepieciešamā informācija, – ārsts min piemēru.
Lai pārliecinātu par problēmas komplicētību, dakteris skaidro, ka hipertonijas gadījumā paaugstinās diastoliskais asinsspiediens un sašaurinās arteriolas jeb sīkie asinsvadiņi. Austrumu medicīnā gan nav jēdziena hipertonija, jo senatnē nebija tonometru un asinsspiedienu nevarēja izmērīt, taču mūsdienās austrumnieku un rietumnieku skatījums daudzējādā ziņā ir līdzīgs, piemēram, emociju lielo ietekmi uz veselības stāvokli atzīst gan Rietumu, gan Austrumu medicīnā.
Primārā jeb esenciālā hipertonija ir saistīta ar pārmērīgu psihisku uzbudinājumu, kas iedarbojas uz asinsvadu nervu inervāciju, sašaurinās sīkie asinsvadiņi, un pasliktinās iekšējo orgānu asinsrite, tāpēc ceļas asinsspiediens.
Sekundāras hipertonijas pamatā ir uroģenitālās sistēmas vai virsnieru dziedzeru patoloģija. Austrumu medicīna šo problēmu skaidro ar iņ un jaņ līdzsvara zudumu, konkrēti – disbalansu starp aknu un nieru meridiānu, kā arī mitruma un gļotu bloku ķermenī, kas veidojas, trūkstot pozitīvajai jeb jaņ enerģijai. Šajā gadījumā rodas galvassāpes, reibonis, psihisks uzbudinājums un bezmiegs.
Aknu patogēnā enerģija šajā gadījumā plūst uz organisma iekšpusi.
! Raksturīgi, ka asinsspiediens mēdz paaugstināties pavasaros, kad koka stihijas elements – aknas – ir uzbudināts, tā uguns ceļas uz augšu un sirds sāk strādāt straujāk, tādējādi paaugstinot spiedienu.
Augstu asinsspiedienu var izraisīt arī vispārējs iņ un jaņ tukšums, kas nozīmē, ka šīs enerģijas nav pilnvērtīgas, tāpēc tiek tērēti iedzimtās enerģijas krājumi, kuri ir izsīkstoši.
Augstu asinsspiedienu var izraisīt izteikta mugurkaula kakla daļas spondiloze, jo tiek kairināts mugurkaula artērijas veģetatīvās nervu sistēmas pinums, kas, lai apgādātu smadzenes ar asinīm un barības vielām, reflektori ceļ asinsspiedienu.
! No Austrumu medicīnas viedokļa, lai būtu normāls asinsspiediens, jaņ – gaisa – un iņ – barības esencēm – jābūt līdzsvarā.
Tas nozīmē, ka nepieciešams svaigs gaiss, pilnvērtīgs uzturs un kustības, ko iesaka arī Rietumu medicīna. Dakteris profilaksei katram cilvēkam rekomendē ciguna vingrošanu, kas palīdz attīrīt enerģijas meridiānus.
Kā liecina Raimonda Puksta pieredze, lai novērstu augstu asinsspiedienu, lielākoties pietiek ar vienu adatu terapijas kursu, proti, 10–12 seansiem. Taču, ja hipertonija bijusi ilgstoša, asinsvadi apkaļķojušies un radušās lielas pārmaiņas organismā, uz brīnumiem nevajadzētu cerēt.