Foto – Viesturs Serdāns

Prēmijas olimpiešiem: divi vienā? 0

Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) trešdien lems par naudas balvu piešķiršanu mūsu sportistiem, kuri ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos izcīnīja medaļas vai vietas pirmajā sešniekā, kā arī viņu treneriem, citiem palīgiem un nacionālajām sporta federācijām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Naudas balvu jeb prēmiju apjomu par izciliem sasniegumiem sportā no valsts budžeta reglamentē Ministru kabineta noteikumi, kas ir spēkā jau pasen, taču piedzīvojuši dažas pārvērtības. Pēdējās – pēc latu nomaiņas ar eiro, tādēļ konvertētās summas vairs nav apaļas. Turklāt katra summa noteikumos atrunāta, norādot vien tās griestus, bet nenosakot robežu prēmijas samazināšanai. Taču būtiskākā un balvu pretendentiem nepatīkamākā pārmaiņa ieviesta krīzes laiku taupības režīmā, proti, ja sportists kalendārā gada laikā guvis divus vai vairākus sasniegumus, kas ietilpst prēmiju “cenrādī”, tad viņu apbalvo tikai par vienu – augstāko sasniegumu.

Sočos pa divi lāgi izcēlās četri latvieši. Brāļi Andris un Juris Šici bronzas medaļas vispirms izcīnīja kamaniņu sporta ekipāžu sacensībās un nākamajā dienā – arī komandu stafetē kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni. Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens bobsleja divniekā finišēja piektajā vietā, bet nedēļu vēlāk nopelnīja sudraba medaļas četrvietu bobā, kura ātrajam startam spēku pielika arī Arvis Vilkaste un Jānis Strenga. Atsaucoties uz sportu pārraugošās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sniegto informāciju, LETA ziņo, ka par olimpisko sudrabu katram no šiem sportistiem pienākoties līdz 64 030 eiro pēc nodokļu nomaksas, par bronzu – līdz 38 418, par piekto vietu – līdz 13 830. Vislielāko prēmiju – līdz 85 373 eiro – var saņemt olimpiskais vicečempions skeletonā Martins Dukurs, viņa brālis Tomass Dukurs par ceturto vietu – līdz 30 734 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piedaloties Saeimas Sporta apakškomisijas sēdē, IZM Sporta departamenta direktores vietnieks Edgars Severs paziņojis, ka IZM rosinās mainīt Ministru kabineta noteikumus, lai sportistus prēmētu par katru no izcīnītajām medaļām. Tādējādi brāļi Šici varētu iegūt pa 76 836 eiro, Melbārdis un Dreiškens – pa 77 860. Pret šo ierosinājumu neiebilst Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kura kopš 4. februāra ir LNSP priekšsēdētāja. Padomē darbojas pa astoņiem ministriem un Latvijas sporta biedrību vadītājiem, kā arī vēl trīs sportā kompetentas amatpersonas. LNSP trešdienas lēmumu valdībā skatīs 11. martā.

Tikmēr vairākās pašvaldībās par savu novadnieku prēmēšanu viss izlemts jau viņnedēļ. Siguldas novadā pa 4269 eiro izmaksās Martinam Dukuram un Jānim Strengam, pa 2846 – brāļiem Šiciem, 1138 eiro – Tomasam Dukuram, bet viņu treneriem – pusi no šīm summām. Valmieras pilsētas dome 5000 eiro piešķīrusi Oskaram Melbārdim, pa 1500 – Latvijas bobsleja otrās ekipāžas pilotam Oskaram Ķibermanim un jaunajam kalnu slēpotājam Mārtiņam Onskulim. Arvis Vilkaste 1316 eiro saņems no Balvu novada budžeta, Daumants Dreiškens apaļu tūkstoti – no Gulbenes novada, kur simboliski prēmēts arī distanču slēpotājs Jānis Paipals (145 eiro). Bet Tukuma novada domē nolemts, ka 1000 eiro pelnījis treneris Jānis Ozols par Latvijas bobslejistu prasmīgo fizisko sagatavošanu olimpiskajām cīņām Sočos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.