“Preambulā jāieraksta par okupācijas sekām” 0
Pēteris Dzintars Jelgavā: “Tiku Sibīrijā 1941. gadā. Preambulu vajag, jo Levita kungs pierāda, ka tāda ir daudzu valstu konstitūciju ievadā. Mums tā nepieciešama tieši tāpēc, ka kopš Satversmes pieņemšanas laika ir okupācija ar visām tās sekām. Tieši šis apstāklis nosaka preambulas pieņemšanu.”
Daina Šķiezna, rīdziniece: “Preambulā noteikti jāieraksta teikums par okupācijas sekām. Baltijas valstis tika piemestas padomju impērijai kā dzeramnauda. Domāju, ka Levita kungs ir Meierovics nr. 2. Lai panāktu Latvijas, kurai nav ne zelta, ne naftas, atzīšanu, Meierovics parādīja latviešu gleznotāju darbu reprodukcijas. Ārzemnieki brīnījās – ak tā, jums ir tāda māksla?”
Zigurds Palejs, rīdzinieks: “Esmu bijis Sibīrijā, pārdzīvojis vairākus mūsu valsts periodus. Preambulu vajag, lai nostiprinātu Latvijas valsti – robežas, valodu un tiesības. Latviskā valstī tādi žurnālisti kā Juris Paiders nevarētu rakstīt grāmatas par to, ka Latvijā okupācija nav bijusi. Tas ir kauns latviešu žurnālistiem! Latviešiem savā valstī jābūt pamatnācijai un jānoliek pie vietas tie, kas to neatzīst.”
Guntis Ranka, rīdzinieks: “Satversmes preambula jāpieņem, un pēc iespējas ātrāk. Referendums par valsts valodu pierādīja, ka daudzi nepilsoņi nezina, kur viņi atrodas un dzīvo.”
Jānis Briedis Skultē: “Preambula – tas viss būtu labi, bet par garu. Vajag īsāk, saprotamāk, jo tā taču domāta visiem Latvijas iedzīvotājiem. Vajag skaidrot skaidrā latviešu valodā vārda “preambula” nozīmi – īsa ievaddaļa pirms valstiski svarīga dokumenta (likuma, starptautiska līguma u. c.). Varbūt vajag pat izdot izsmeļošu brošūru, komentējot pa punktiem satura jēgu? Iespējams, to vislabāk varētu izdarīt Satversmes tiesa.”
Gunārs Krūmiņš, rīdzinieks: “Esmu bijušais vefietis. Uzskatu, ka ar preambulas apspriešanu tiek novērsta tautas uzmanība no tautsaimnieciski būtiskākām lietām. Piemēram, rūpnīcu likvidāciju.”
Vilhelms Ļuta, rīdzinieks: “Satversmes preambulā galvenais ir latviešu valoda. Ja 75% referendumā nobalsoja par atbalstu latviešu valodai, tad ir pamats domāt, ka apmēram tikpat nobalsos par preambulu. Tas ir, ja tiks izsludināts referendums. Ja kāds mēģina šo ideju noraidīt, tas ir vai nu kangars, vai nejēga.”
Jānis Lūsis Vidrižos: “Noteikti vajag! Man preambula patika – sapratu, ka tas darīts tāpēc, lai Latvijā nevarētu izvērst darbību, lai kaut ko mainītu valsts pamatos. Mēs visi zinām apstākļus, kas Latviju ietekmējuši, tā ir okupācija. Par okupāciju tad arī vajag ierakstīt atsevišķu punktu.”