Pravietiskie sapņi ir iespējami, jo smadzenes kā dators “saliek puzles” 0
Dienvidkorejas pētnieki eksperimentos pierādījuši, ka miegā cilvēka zemapziņa analizē dienas laikā saņemto informāciju un gluži kā dators “saliek puzles” un modelē nākotnes situācijas, vispirms balstoties tieši faktos un loģikā, tādējādi veicot iespējamības prognozes.
Ziņots, ka eksperimentos piedalījās vairāki desmiti brīvprātīgo, kuri noteiktu laiku gulēja īpašos aparātos, kas reģistrēja viņu smadzeņu darbību. Savukārt nomodā dalībnieki rakstīja dienasgrāmatas, kurās detalizēti aprakstīja ne tikai savus sapņus, bet arī visu, kas ar viņiem notika realitātē. Pētnieku secinājumi pauž, ka savos sapņu “vēstījumos” tomēr ir jāieklausās un katrā ziņā jācenšas tos iegaumēt.
Vienlaikus pētnieki atzīst, ka reālās dzīves saturs tomēr var ievērojami atšķirties no tās informācijas, kas gūta sapnī. Piemēram, tajā gadījumā, ja notikumu gaitā iejaucas cilvēki, par kuru eksistenci sapņotājs pat nemaz nav nojautis, jo tas nozīmē, ka viņa smadzenes nav spējušas izanalizēt jauna dalībnieka iesaistīšanās iespējamību un tās izraisītās sekas. Tostarp ar šiem pravietiskajiem jeb analītiskajiem sapņiem zinātnieki saista arī jau sen zināmo un izplatīto fenomenu, ko dēvē par dežavū.