Viedokļi 0
Lūkass Ilvess, Igaunijas pastāvīgās pārstāvniecības Eiropas Savienībā digitālo lietu padomnieks: “Manuprāt, būs divi būtiski iznākumi Latvijas prezidentūrā – mums uz galda ir kiberdrošības direktīva, kurā, sagaidu, būs paveikts daudz darba, telekomunikāciju regulējošie akti. Ir lielas iespējas, ka abus šos dokumentus Latvijas prezidentūras laikā pabeigs vai arī tie katrā gadījumā būs tuvu nobeigumam. Ceru, ka būs būtisks progress datu aizsardzībā.
Latvijas prezidentūra notiks labā laikā, kad ir iespējams sākt jaunu diskusiju par Eiropas digitālo darba kārtību. Mēs ļoti ceram, ka dažas no idejām, kuras mēs sākam tagad kopā, kādā brīdī kļūs par likumu. Varbūt pēc trim gadiem, kad pienāks Igaunijas prezidentūras kārta, mēs varēsim tos pieņemt. Latvijas prezidentūra būs sākusi, Igaunijas – pabeigusi. Kad runājam par digitālajām lietām, tad, ja nu kāds ir pasaulē, kurš saprot, par ko ir runa un raugās uz visu līdzīgi kā mēs, tad tie ir latvieši.”
Genādijs Čižikovs, Ukrainas Tirdzniecības un rūpniecības palātas prezidents, valdes priekšsēdētājs: “Ukrainai pašai vispirms ir jāveic daudz pārmaiņu. Pateicoties mūsu draugu atbalstam, mums ir daudz aktīvāk jāattīstās, jāpieņem lēmumi par reformām, par atbalstu uzņēmējiem, likumiem. Tas, ko mēs ļoti vēlamies sagaidīt Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienībā ir, lai mēs izjustu atbalstu īpaši mazajam un vidējam biznesam. Tad, kad cilvēks neuzdrīkstas, jo baidās, domā, ka tas viss ir pārāk tāls un pārāk augsts lidojums, tad arī nekas nenotiek.
Mēs visu laiku saviem uzņēmējiem cenšamies skaidrot: “Dāmas un kungi, ja jūsu produkcija veiksmīgi realizēsies Eiropas Savienībā, tad to ar prieku pirks arī kaimiņos – Krievijā un Kazahstānā. Tas ir jautājums par Ukrainas nākotni, kurai jākļūst dinamiskākai un spējīgākai. Tādēļ es sev un saviem kolēģiem novēlu, lai mūsu sadarbība biznesa asociāciju jomā kļūtu krietni aktīvāka un varētu sniegt atbildes uz daudzajiem ukraiņu uzņēmēju jautājumiem. Jūs jau šo procesu esat piedzīvojuši, lielu eksāmenu izturējuši, un, lai gan jums arī vēl daudz kas ir priekšā, jūs noteikti labprāt savā pieredzē dalītos. Ukraina ir draudzīga valsts, kur ar lielām simpātijām izturas pret latviešiem, lietuviešiem, igauņiem, tādēļ šī iespēja pilnībā jāizmanto. Es pats un arī mani kolēģi noteikti būsim Rīgā Austrumu partnerības samita laikā.”
Masimo Banzi, itāliešu dizainers, izgudrotājs, pasniedzējs: “Ja valstij ir doti seši mēneši prezidentūras, lai virzītu dažādas Eiropas Savienības politikas, un, ja to izmanto pareizi, tad tiešām var būtiski ietekmēt cilvēku dzīvi. Piemēram, es esmu Briselē, lai pastāstītu par līdzšinējās ES prezidentūras – Itālijas – inovācijas spējām, un faktiski pie viena atklāju, ka valstij vēl ir ļoti daudz ko darīt. Mēs esam viena no valstīm Eiropā, kurā cilvēki vismazāk lieto internetu. Taču Itālija centās šajos sešos mēnešos rīkot pasākumus, notikumus, lai virzītu cilvēkus uz priekšu, liktu par to aizdomāties. Ik pa sešiem mēnešiem kādai valstij ir iespējas stūrēt Eiropas Savienību noteiktā virzienā. Itālijas gadījumā, manuprāt, tā bija digitālā attīstība, lai mēs šajā ziņā joprojām būtu daļa no pasaules. Teikšu atklāti – vairākas lietas ir mainījušās, kas manā nozarē dzīvi ir padarījušas vieglāku, tas varbūt uzreiz nav saistīts ar prezidentūru, bet ar Eiropu kopumā, piemēram, mēs varam piedalīties dažādos ES atbalstītos projektos. Būtībā ir tā – ja virza šo Eiropas politiku ekonomikas attīstības, inovāciju virzienā, tā notiek un darbojas.”