Atteikums 0
Tiesnesis atsakās pieņemt prasības pieteikumu, ja:
• strīds nav pakļauts tiesai;
• prasību cēlusi persona, kurai nav prasības tiesību;
• puses likumā noteiktajā kārtībā vienojušās par strīda nodošanu izskatīšanai šķīrējtiesā, izņemot gadījumu, kad tiesā iesniegts prasības pieteikums par šķīrējtiesas līguma atzīšanu par spēkā neesošu;
• puses likumā noteiktajā kārtībā vienojušās par strīda risināšanu, izmantojot mediāciju;
• citos atsevišķos gadījumos.
! Prasības pieteikuma atdošana prasītājam nav šķērslis tā atkārtotai iesniegšanai tiesā, ievērojot Civilprocesa likumā noteikto vispārējo prasības pieteikumu iesniegšanas kārtību.
Ar efektiem, bez defektiem
Sagatavojot dokumentus tiesai, viens no būtiskākajiem jautājumiem – kurus notikumus prasībā aprakstīt un kurus vispār nepieminēt. Diez vai ir vērts ilustratīva apraksta dēļ dokumentu papildināt ar dažādiem sadzīviskiem stāstiņiem un komentāriem, ja tie juridiski nevar ietekmēt lietas iznākumu. Tēlains apraksts noder tikai tad, ja vēlaties uzsvērt kāda notikuma svarīgumu vai norisi.
Rakstot juridiskus dokumentus, var izmantot arī citus palīglīdzekļus – izcēlumus, pasvītrojumus, slīpo druku, atšķirīgu burtu lielumu, papīra un burtu krāsu, pielikumu skaitu un veidus, teikumu un rindkopu garumus u.c. Veiksmīgi izmantojot šos izteiksmes līdzekļus, var panākt labu efektu.
! Kad dokuments gatavs, noteikti jāpārbauda, vai nav ielavījušās pareizrakstības un stila kļūdas, jo arī tas daudz ko liecina par iesniedzēju.