Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Praktizē pateicību katru dienu un kļūsti laimīgāks 0

Sākot no dietām līdz attiecību līkločiem tu katru dienu tiec bombardēts ar dažādiem ieteikumiem, kā pilnveidot savu dzīvi. Žurnālu publikācijas, ziņas un dažādas vietnes sniedz nebeidzamus padomus, kā uzlabot tavu garīgo un fizisko veselību.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Bieži vien šie ieteikumi ir pretrunīgi. Ēd pilngraudu pārtiku. Nelieto ogļhidrātus. Guli astoņas stundas. Guli divos atsevišķos piegājienos. Vingro vismaz stundu dienā. Neradi pārāk lielu slodzi locītavām.

Šie pretrunīgie vēstījumi ne tikai attur cilvēkus no pilnveidošanās – vairākumam ļaužu arī nav daudz laika, ko veltīt šīm nodarbēm. Ģimenes un darba pienākumi liedz atvēlēt daudz laika darbam ar sevi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Labā ziņa ir tā, ka tev nav nepieciešamas neskaitāmas stundas pavadīt sevis pilnveidošanai. Ja tev ir tikai 15 minūtes laika – 15 minūtes var atrast ikviens – praktizē pateicību. Lai gan tas šķiet neticami vienkārši, nenovērtē pateicību par zemu. Pateicība nodrošina sekojošus ieguvumus:

Samazina pēctraumatiska stresa sindromu
2003.gadā veikts pētījums liecina, ka pateicība palīdz mazināt pēctraumatiskā stresa sindromu. Cilvēki, kas praktizēja pateicību, labāk tika galā ar 2001.gada 11.septembra teroraktu radītajām sekām uz savu garīgo veselību.

Ceļ pašapziņu
2014.gadā veiktā pētījumā atklājās, ka pateicīgi cilvēki ir pašpārliecinātāki. Pateicība samazina tieksmi izdarīt sociālus salīdzinājumus, kas lielākajā daļā gadījumu ir pašapziņas problēmu iemesls.

Vairo empātiju
2012.gadā veikts pētījums rāda, ka pateicīgi cilvēki ir empātiskāki un pastāv mazāka iespēja, ka viņi kļūs agresīvi.  

Uzlabo veselību
2013.gada pētījums liecina, ka pateicīgiem cilvēkiem ir labāka veselība. Secināts, ka pateicīgi cilvēki biežāk nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm un veic regulāras veselības pārbaudes, kas veicina dzīvildzi.

Bagātīgāka sociālā dzīve
2015.gadā veikts pētījums izgaismo, ka cilvēki, kas jūtas pateicīgi par to, kas viņiem ir, palielina iespējas iegūt jaunus draugus. Turklāt pateicība palīdz attīstīt un saglabāt attiecības.

Uzlabo miegu
2011.gadā veiktā pētījumā secināts, ka cilvēki, kas velta 15 minūtes dienā, lai uzrakstītu, par ko viņi ir pateicīgi, guļ ilgāk un labāk.

Vairo laimi
2003.gadā veikts pētījums parādīja, ka pateicīgi cilvēki ir par 25% laimīgāki nekā citi ļaudis.

Reklāma
Reklāma

Sagatavots pēc portāla “psychologytoday.com” materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.