Praktiski padomi – kā “nokopt” Ziemassvētku eglīti sakārtot rotājumus? 4
Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.
Rotājumu šķirošana
Mantotos eglīšu rotājumus, dāvinātos, arī tos, kas veido kolekciju, visus tos, ko gribas saglabāt nākamajam gadam, uzmanīgi noņem no eglītes. Neliek vairs pērnās kastes avīzēs, bet katru rotājumu rūpīgi ietin salvetē, papīra dvieļos, iepakošanai var izmantot plastmasas maisiņus.
Ideāli, ja glabāšanai tiek izmantota tukša vīna kaste, kurā katrai pudelei bijis atsevišķs nodalījums. Blīvi piepilda ar salvetēs ietītajiem rotājumiem, smagākos liekot apakšā.
Olu bretes noderēs mazo bumbiņu saglabāšanai.
Dažādas virtenes un spīguļus, lai tie nesamudžinātos, uztin uz papīra dvieļu serdeņiem. Gaismiņu virtenes var glabāt lielākās metāla kārbās (piemēram, no bērnu pārtikas sausajiem maisījumiem) – plastmasas vāciņā iegriež X veida caurumu, kurā iestiprina kontaktdakšu.
Egļu lietas
Mākslīgās egles un adventes vainagus iepako lielos maisos, un tos var glabāt gan kastēs, gan vecās sporta somās vai čemodānos.
Egli, kas aug podā, iekštelpās var turēt ne ilgāk par trim nedēļām, rūpējoties, lai tiktu aplaistīta, apsmidzināta. Kūdrai ap saknēm visu laiku jābūt mitrai. Pēc tam eglīte jāiznes laukā. Ja nav bijis laika sagatavot vietu egles stādīšanai, kādu laiku egli podā var glabāt uz balkona (jārūpējas par mitrumu – sniegu uz saknēm) vai dārzā. Kad kļūs siltāks, var domāt par stādīšanu.
Lai vieglāk izmest eglīti, kurai jau birst skujas, apkārt tai izklāj vecu palagu. Kad noņemti rotājumi, eglīti uzliek uz palaga un akurāti ietin. Tās skujas, kas nobirs uz grīdas, ātri var savākt ar putekļsūcēju.
No egļu stumbra, kas ir gana zarots, var uztaisīt, piemēram, pakaramo (ja egle resnāka) vai statīvu rotām. Ja nav laika tādiem rokdarbiem, jo egle jānomizo, jāapstrādā ar laku, egles skeletiņu var saglabāt kā balstu dārzā puķzirņiem vai kādam tītenim.