Otrais mīts: veselīgu ēdienu ir grūti atrast 0
Lai iegādātos veselīgus produktus, tev nebūt nav jādodas uz tuvējo eko veikalu vai bioloģisko saimniecību. Protams, pārtikas lielveikalos atrodamo produktu sastāvā bieži vien ir organismam kaitīgas un nebūt ne nepieciešamas vielas, taču, iegādājoties sezonas produktus, kā arī izvērtējot produktu sastāvu kopumā, ir iespējams nodrošināties ar visu veselīgām maltītēm nepieciešamo, netērējot ievērojamus naudas līdzekļus. Tāpat teicama iepirkšanās vieta ir tirgus, kas mūsdienās strauji atgūst savu agrāko popularitāti.
Trešais mīts: veselīga ēdiena pagatavošanai nepieciešams ilgs laiks
Patiesībā, lai pagatavotu vienkāršu un veselīgu maltīti, nav nepieciešams ilgs laiks. Variējot ar sastāvdaļām un izvēloties pārbaudītas receptes, piemēram, veselīgas vakariņas ar pamatēdienu, piedevām un salātiem, iespējams pagatavot nepilnas stundas laikā. Turklāt pāri palikušo ēdienu varēsi baudīt nākamās dienas pusdienās, tā aiztaupot nepavisam ne izdevīgo gājienu uz tuvējo kafejnīcu.
Turpinājumā iepazīsties ar uztura speciālistu ieteikumiem, kā ēst veselīgi, neraugoties uz ierobežotām finansēm!
1. Lai noskaidrotu, kādiem produktiem tērē lielākos naudas līdzekļus, nedēļas garumā pieraksti pilnībā visus savus tēriņus! Tā uzzināsi, kādos gadījumos naudu iztērē nelietderīgi un no kā iespējams atteikties. Eksperti naudu aicina uzlūkot kā savas dzīves enerģiju, apsverot un izvērtējot, kā to pielietot pēc iespējas pilnvērtīgāk un prasmīgāk.
2. Balstoties iepriekš veiktajos novērojumos, izlem no kādiem trīs patiesībā nevajadzīgiem ikdienas pirkumiem vari atteikties. Ja esi paradusi ik dienas iegādāties kafiju līdzi ņemšanai 1,90 eiro apmērā, tad gadā tie jau būs 690 eiro, ko patiesībā būtu iespējams izmantot krietni lietderīgāk. Vērts padomāt, vai ne?
3. Iepazīsties ar sezonas produktu sarakstu un veido savu ikdienas ēdienkarti no tiem. Tā ne tikai uzņemsi vairāk vitamīnu un ietaupīsi līdzekļus, bet arī pasargāsi sevi no, piemēram, ilgākas augļu un dārzeņu uzglabāšanas nolūkos pielietotās ķīmijas.
4. Iepazīsti mazo veikalu piedāvājumu! Nereti tieši nelielajos piemājas veikaliņos ir iespējams iegādāties svaigus un gardus produktus par krietni zemākām cenām nekā tos piedāvā lielveikalu ķēdes ar šķietamām produktu akcijām. Tāpat vērts izpētīt tirgus piedāvājumu, iepazīstot pārdevējus un viņu preces un atrodot sev tīkamākos tirgotājus un garšīgākos produktus.
5. Izmēģini tiešo pirkšanu! Tā ne tikai varēsi iegādāties ekoloģiskus produktus par izdevīgām cenām, bet arī atbalstīsi vietējos uzņēmējus un zemnieku saimniecībās.
Kā vēstī, piemēram, Tiesapirksana.lv, šāda prakse jau vairāk nekā 10 gadus rezultatīvi darbojas daudzās valstīs, kā alternatīva industriālajai pārtikas sistēmai, kas veicina arvien intensīvāku, uz ķīmiskiem pesticīdiem, minerālmēsliem, antibiotikām un ĢMO bāzētu lauksaimniecību, kurā pircējiem ir zudusi saikne ar patieso pārtikas ražotāju – lauksaimnieku. Tiešās pirkšanas veidi ir dažādi, un visbiežāk pircēji ar zemniekiem vienojas par konkrētu tiešās pirkšanas veidu, kas abām pusēm šķiet visizdevīgākais.
6. Apgūsti kulinārijas pamatus! Lai ēdiena gatavošana veiktos raitāk, pilnveido savas prasmes, apgūstot vajadzīgās pamatzināšanas, kas ļaus īsā laikā pagatavot veselīgas un garšīgas maltītes, variējot vien ar piedevām un garšvielām. Tāpat parūpējies, lai ledusskapī un virtuves plauktos pastāvīgi atrastos būtiskākās izejvielas, no kurām iespējams pagatavot teju ikvienu maltīti!
7. Lai nenāktos tērēt līdzekļus, pusdienojot tuvējā kafejnīcā, pārvari slinkumu un sagatavo maltīti jau laikus, ēdienu ņemot līdzi uz darbu!
8. Iepērcies internetā! Nereti veselīgus produktus par zemākām cenām iespējams iegādāties virtuāli. Šādi vari atrast arī virtuves piederumus, garšvielas un šķietami ekskluzīvas izejvielas, kas bagātinās ikvienu maltīti.