“Praktiskais Latvietis” 14.07.2014. 0
“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!
Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.
APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU
JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ
Profesijas patriots
Pirms četriem gadiem izveidojot savu galdniecību Smiltenes novada Launkalnes pagasta “Jaunzemos”, jaunais uzņēmējs Jānis Gailītis bija apņēmības pilns ar savu darbošanos apliecināt, ka galdniecība nav gateris, kur taisa tikai dēļus, bet gan vieta, kur top daudzveidīga produkcija, sākot no logiem un durvīm un beidzot ar mēbelēm. Patlaban jaunais vīrietis ir ceļā no zeļļa uz meistara statusu, viņš dzīvo un strādā laukos un kaļ plānus ražotnes attīstībai. Darba tikumu Jānis ir pārmantojis no vectēva. Jānis saka: “Vectēvs bija godavīrs, apkārtnes ļaužu ieredzēts. Viņš man mācīja – lai ko tu darītu, strādā solīdi un godīgi.”
Pakaišu kūtsmēslu krātuves
Šā gada 28. jūlijā beigsies Latvijai piešķirtais desmit gadu pārejas periods kūtsmēslu krātuvju būvniecībai. Tas nozīmē, ka dzīvnieku novietnei, ja tajā ir desmit un vairāk dzīvnieku vienību, bet īpaši jutīgajās teritorijās – piecas un vairāk dzīvnieku vienību, līdz šā gada jūlija beigām jābūt nodrošinātai ar mēslu krātuvi. Pakaišu kūtsmēslus vairs nedrīkstēs uzglabāt uz lauka. Kā aprēķināt dzīvnieku vienības? Kādai jābūt krātuvei?
Aiz zaļās stieples
Žoga ierīkošana ir atbildīga lieta. Būtībā jau sēta ir saimnieka vizītkarte. Pats mokošākais ir izvēles process, kad gribas gan skaisti un droši, gan ātri un lēti. Padomi un informācija, kas jāņem vērā, ja žoga uzstādīšana ieplānota vēl šovasar.
Sēklas kartupeļu rūpals
Kādi noteikumi jāievēro, ja gribas nodarboties ar sēklas kartupeļu audzēšanu, tirdzniecību un šķirnes uzturēšanu.
Kas atdots, tas atdots!
Kā rakstīt dāvinājuma līgumu, lai pēc tam nerastos domstarpības? Nekustamais īpašums ir liela vērtība, tāpēc rūpīgi jāapsver, pirms to kādam dāvina. Dāvinājumu atsaukt ir grūti un bieži vien neiespējami.
Puķuzirņu audzēšana – vietējo bizness
Izrādās, ka vasaras princis – puķuzirnis – ir vienīgā kultūra, ko neieved no Polijas. Smalks un trausls. Nogriezts zieds nākamajā dienā obligāti jāpārdod, jo otrreiz to uz tirgu vest nevar – transportēšanas laikā maigie ziedi tiek saņurcīti. Par pieredzi puķuzirņu audzēšanā un to modi stāsta Kristīne Rikmane un Vilnis Skudra no Mežotnes pagasta, puķu audzētāji ar vairāk nekā desmit gadu stāžu.
Gandrīz brīnumlīdzeklis – smalcinātais dzintars
Dzintars atkal modē! Ne tikai kā rotaslieta, bet vairāk kā skaistumkopšanas un jaunības saglabāšanas līdzeklis. Smalcinātais dzintars derēs gan pirtī, gan masāžas seansa laikā. Praktiska informācija arī tiem, kuri grib dzintaru pārdot. Un kāpēc pēdējā laikā aktivizējušies apaļo dzintara kreļļu uzpircēji?
Samircis telefons
Saule mijas ar lietu, un, skat, nepagūstot nosargāt savu mobilo telefonu, tas… “nomirst”. Ko darīt? Vai iespējams vēl kaut ko glābt? Padomi, kā rīkoties, ja telefons samircis, un ideja par mitrumizturīga mobilā telefona maciņa lietderību.
Gatavojam saldējumu
Mājās gatavots saldējums būs veselīgāks, un tā pašizmaksa – lētāka. Bet pirms tam līdzekļi jāinvestē labas saldējuma mašīnas iegādē. Kas pircējam jāzina, pērkot saldējuma mašīnu, un padomi šā našķa gatavotājiem. Process nav ātrs, bet rezultāts ir lielisks.