Postošā mode: poliesteram nonākot atkritumos, rodas kaitīgas vielas 0
Katru gadu pasaules atkritumu izgāztuvēs nokļūst kaudzēm tekstilpreču. Savukārt cilvēki turpina skrējienu pa lielveikaliem, iegādājoties arvien jaunas, modīgākas preces. Aplēsts, ka katru gadu tiek saražoti apmēram 80 miljardi jaunu apģērba gabalu.
Turklāt lētā apģērba ražošanā pārsvarā tiek lietota sintētika – plaši izmantots poliesters. Nonākot atkritumos, šie materiāli nesadalās vai sadalās ļoti lēni, rodas kaitīgas vielas, kas nokļūst gruntsūdeņos un piesārņo vidi. Tāpat videi milzīgu kaitējumu nodara apģērba krāsošanā izmantotās ķimikālijas. Ierasts uzskatīt, ka no kokvilnas auduma ražotie apģērbi ir videi draudzīgākā izvēle, tomēr tā nemaz nav – kokvilnas audzēšanas procesā tiek izmantoti visdažādākie pesticīdi. Turklāt, lai iegūtu vienu kilogramu kokvilnas, nepieciešami 20 000 litri ūdens.
Pēc tam kad 2011. gadā “Greenpeace” atklāja, ka daudzi populāru zīmolu vīriešu, sieviešu un bērnu apģērbi un apavi ir apstrādāti ar bīstamām ķīmiskām vielām, aizsāka kampaņu “Detox My Fashion”, aicinot modes zīmolus samazināt toksisko ķimikāliju izmantošanu un ierobežot ūdens patēriņu apģērbu ražošanas procesā. Šobrīd kampaņai pievienojušies aptuveni 80 starptautiski zināmi zīmoli.
Vides aktīvisti aicina cilvēkus neļauties modes industrijas reklāmu vilinājumiem un apģērbu iegādāties tikai tad, kad tas patiešām nepieciešams. Savukārt nevajadzīgo apģērbu nodot otrreizējai pārstrādei vai ziedot labdarībai.