Četri soļi līdz skaistam mauriņam 1
Lai savestu pilnīgā kārtībā mauriņu, vajadzīgs aptuveni mēnesis.
Baro. Dārzu ierīkotāja Maruta Kaminska savos koptajos dārzos zālīti paguvusi pabarot jau pirms lietus, un tagad tā ir skaisti zaļa. Tur, kur ierīkota automātiskā laistīšanas sistēma, mēslojums dots vēl agrāk. Ja nelaista, karstā un sausā laikā minerālmēslus bārstīt uz zāles nedrīkst. Labuma nebūs, tikai apdegumi.
Maruta zāles barošanai izvēlas parasto pavasara pilnmēslojumu, kas der arī citiem dārza augiem. Speciāliste par labu atzīst azofosku, kurā ir augiem veģetācijas sākumā vajadzīgā papildbarības porcija. Deva – 25 mg uz platības kvadrātmetru. Ja zālīte nopļauta pavisam zemu vai vēl nav īsti izaugusi, ieteicams nomērīt vienu kvadrātmetru, vienmērīgi izkaisīt mēslojuma granulas un vizuāli novērtēt, kā izskatās. Tad būs vieglāk mēslojumu izkliedēt pa visu platību.
Lai zāle saņemtu vienādu barības, Maruta mēslojumu iesaka sadalīt uz pusēm. Vienu daļu izkaisa, ejot vienā virzienā, otru daļu – ejot krusteniski pāri.
! Jo lielāku mēslojuma iepakojumu pērk, jo lētāk. Pāris kilogramu iepakojumi mauriņam ir nesamērīgi dārgi.
Sukā. Mauriņa labsajūtai un tātad arī izskatam labvēlīga ir vertikulēšana. Ķepainais agregāts izsukās un izplucinās zaļo velēnu, izraujot sūnas, atmirušos zāles stiebrus u.c. Šis darbs jau ir mazliet nokavēts, bet, ja nav veikts, vēlams izdarīt. Agregātus mauriņa sukāšanai izdevīgi nomāt. Makam izdevīgākie ir ar elektrību darbināmie. Pavisam nelielās platībās zāli var dziļi izsukāt ar metāla grābekli, kam asi zari. Kādu nedēļu mauriņš izskatīsies mazliet paplūkāts, taču drīz atkopsies.
Pļauj. Ja līdz Jāņiem vēlas mauriņam piešķirt smukumu, tagad, zāles intensīvas augšanas laikā, pagalms jāpļauj ik pēc četrām piecām dienām. Darbs veicas ātrāk un kvalitatīvāk, ja zāli savāc pļaujmašīnas grozā. Ja groza nav, sasmalcināto noteikti nogrābj.
Līdzina. Kurmja izstumtā zemes kaudze bojā skatu un apgrūtina pļaušanu. Ja augsne mālaina un smaga, to nogrābj un aiznes. Ja augsne smilšaina, zemes pili labāk izlīdzināt tur, kur tā bijusi, jo kurmja rakuma vietā pamazām veidosies iegrimums. Kurmjus var mēģināt notvert ar lamatām. Taču, zaudējuši savus ienaidniekus, savairosies maijvaboļu kāpuri. Tos izkašāt nāks vārnas un pat lapsas. Iznīcināt maijvaboles ir vēl grūtāk nekā kurmjus.