Portāls “Delfi” piedzīvojis kiberuzbrukumu 0
ortāls “Delfi” piedzīvojis kiberuzbrukumu
Rīga, 4.sept., LETA. Pirmdienas pēcpusdienā portāls “Delfi” piedzīvojis kiberuzbrukumu, vēstīts portālā.
Uzbrukums noticis īsi pirms astoņu populārāko partiju premjeru kandidātu debatēm un tas esot bijis labāk sagatavotais kiberuzbrukums portāla vēsturē. Ar DDoS metodi mēģināts panākt, lai “Delfi” pārtrauktu darbību. “Uzbrukumu izdevās atsist un premjeru debates tika pārraidītas bez aizķeršanās. Portāls “Delfi” pastiprina tehnisko aizsardzību pret turpmākiem uzbrukumiem, it sevišķi pirmsvēlēšanu laikā,” raksta “Delfi”.
Pirmie hakeru uzbrukumi pagājušajā nedēļā notikuši Igaunijā un tika vērsti pret koncernu “Ekspress Grupp”, kam pieder visās Baltijas valstīs darbojošies portāli “Delfi”.
Latvijas “Delfi” pirmo uzbrukumu saņēmis pirmdienas rītā ap plkst.7. Uzbrucējiem izdevies izsist no ierindas dažas “Delfi” datu bāzes, taču pāris stundu laikā to darbību izdevās atjaunot. Plkst.13.40 noticis nākamais uzbrukums Igaunijas “Delfi”, bet plkst.15.20 – pusstundu pirms premjeru kandidātu debatēm “Par ko balsot?” – noticis Latvijas “Delfi” vēsturē “līdz šim spēcīgākais un viltīgākais uzbrukums Latvijas portālam”.
Informāciju par incidentu “Delfi” ir nodevuši informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijai “Cert.lv” .
“”Delfi” redakcija atturas paust versijas par to, kam un kāpēc bija nepieciešams veikt kiberuzbrukumu tieši laikā, kad “Delfi” uzsāka pirmsvēlēšanu debašu ciklu. Taču jau pašlaik ir skaidrs, ka uzbrukuma stiprums un uzbrūkošo robotu “viltīgums”, meklējot vājākās ar pieprasījumiem bombardējamās vietas portālā, liecina – tas nebija nejaušs vai amatiera darbs,” raksta “Delfi”.
Portāla pārstāvji veikuši virkni pasākumu, lai būtu pasargāti pret nākamajiem iespējamiem DDoS uzbrukumiem.
Kā vēstīts, uzbrukumam izmantotās DDoS būtība ir caur internetu uzbrukuma mērķim sūtīt milzu daudz pieprasījumu pieslēgties serverim. Pieprasījumi tiek sūtīti no daudzu interneta lietotāju datoriem vienlaicīgi, turklāt pašiem lietotājiem par to pat nenojaušot. Serveris ar to netiek galā, un tā sniegtais pakalpojums tiek bloķēts. Runa ir par desmitiem tūkstošu pieprasījumu sekundē, pat vairāk.