Foto: ekrānuzņēmums no video.

Populārs kļūst video, kurā Genādijs no NMPD pierāda, kā sejas maska aizsargā veselību 7

Covid-19 dēļ sejas masku nēsāšanas jautājums ir viena no apspriestākajām tēmām sabiedrībā.

Reklāma
Reklāma
Atrasts ceturtā Pabrades poligonā pazudušā kareivja ķermenis: viņš neatradās purvā 80
Kāpēc amerikāņu karavīri brauca tur, kur nedrīkstēja? Izskan aizdomīga versija
Kokteilis
Latviešu daiļavu TOP 10: sievietes, kuru šarms neatstāja vienaldzīgu pat mākslīgo intelektu
Lasīt citas ziņas

Šobrīd Latvijā to nēsāšana publiskās vietās un sabiedriskajā transportā vairs nav obligāta, tikai ieteicama.

Citās valstīs likums atšķiras, tomēr sabiedrības viedokli Latvijā noteikti ir sašķelts, daļa uzskata, ka sejas maskas aizsargā un pasargā apkārtējos, citi to sauc par muļķību.

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV Aptauja

Vai uzskati, ka maskas pasargā sabiedrību no vīrusa izplatīšanās?

  • Protams, tas video skaidri redzams
  • Nē, maskas neko nemaina
  • Man nav skaidra viedokļa šajā jautājumā

NMPD darbinieks Genādijs Rusanovs savā Facebook profilā publicējis video, kurā, izsmidzinot dezodorantu uzskatāmi parāda, ka, piemēram, inficējies cilvēks, šķaudot maskā, mikrobus neizdala gaisā – tie paliek maskā.

Viņš vēlreiz parāda, kā pareizi jānēsā maska, kā arī pastāsta, cik ilgs ir visparastākās medicīniskās maskas darbības laiks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.