Politologs: Krievijas un Ķīnas līderu preses konference bija visskumīgākais notikums 38

Autors: Lelde Veinberga, TV24

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs vizītē Ķīnā uzvedies provocējoši, mēģinot izaicināt Ķīnu atbildēt uz pasaules jautājumiem, ieņemot prokrievisku pozīciju, TV24 raidījumā “Globuss” pauž vēsturnieks un politologs Kārlis Daukšts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Krievijas diplomāts izteicis arī piedāvājumu izveidot Eirāzijas savienību, kas gan militāri, gan politiski stātos pretī rietumu NATO un Eiropas Savienībai. “Praktiski, Lavrovs tikai atkārtoja Putina teiktos vārdus un visu laiku uzsvēra, cik draudzīgi ir Sji Dzjiņpins ar Putinu,” Krievijas un Ķīnas politiķu tikšanos raksturo K. Daukšts, kurš nav saskatījis jaunu ideju apmaiņu abu valstu attiecībās vai kopējos mērķos. Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins savās atbildēs bijis daudz atturīgāks, diplomātiski līdzsvarotāks.

Politologam piekrīt arī Latvijas Transatlantiskās organizācijas ģenerālsekretāre Sigita Struberga, norādot, ka Ķīnas atturība preses brīfingos bijusi acīmredzama, jo pat vizītes attēlošana katras valsts medijos bijusi atšķirīga. Ķīna nav reaģējusi uz Krievijas provokācijām un nav nākusi klajā ar skaļiem paziņojumiem par jaunām aktivitātēm ar Krieviju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai Krievijas ārlietu ministra Lavrova vizīte Ķīnā nozīmē jaunas militārās organizācijas veidošanos? Vai Ķīna nostājusies Krievijas agresijas pusē karā pret Ukrainu? Pilnu sarunu skaties šovakar, 11.aprīlī, raidījumā “Globuss” pl. 21:00 TV24 ēterā!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.