Politologs Daukšts: “Krievijā patlaban eksistē postimpēriskais sindroms – ir daudz paralēļu ar hitlerisko Vāciju” 139
“Manuprāt, Krievijā patlaban eksistē postimpēriskais sindroms. Un emocionālā vide patlaban ir par labu tiem krieviem vai krievu, tā sakot, tautas pārstāvjiem, kuri sevi uzskata par galveno tautu,” tā TV24 raidījumā “Globuss” sacīja politologs Kārlis Daukšts, komentējot aktuālo situāciju Krievijas politikā un sabiedrībā.
Daukšts pastāstīja, ka viņš savās vēsturnieka gaitās ir nodarbojies gan ar Vācijas 20. un 30.gadu pagājušā gadsimta vēsturi, gan šī paša perioda Krievijas vēsturi. “Patlaban man par pārsteigumu manos gados, man ir jāsecina – tik daudz paralēļu ar hitlerisko Vāciju – ar šo propagandu, ietekmi, ar šo masu psihozi, kādēļ Krievijā, diemžēl, ir šīs paralēles acīmredzamas un acīm taustāmas,” tā uzsvēra Daukšts, runājot par Krieviju.
Uz raidījuma vadītāja repliku, ka labā ziņa ir tā, ka “tā psihoze beidzās pirms 100 gadiem ar totālu sakāvi un būtībā ar tautas piedzimšanu no jauna”, bet tas esot ilgs un asiņains process un, cerams, ka karadarbība šodien nebūs jāizvērš pa visu kontinentu, lai dabūtu, kā teikt, “līdzīgu rezultātu beigās”. Komentējot šo domu, politologs Daukšts uzsvēra: “Es arī ceru uz to! Un, protams, es arī uz to ceru, bet, kā pārveidot iekšējo situāciju, kura patlaban Krievijā ir valdošā – šī postimpēriskā sindroma ietekme uz tautas masām? Un tas naratīvs – lūk, mēs esam atsevišķa civilizācija, kurai dots augstākais uzdevums – vadīt pasauli! Un tas iespaido diezgan lielu daļu Krievijas iedzīvotāju,” uzskata Daukšts, komentējot situāciju Krievijā TV24 raidījumā “Globuss”.
Pēc politologa domām, Krievijā iedzīvotāji ir, “ja nu ne zombēti no Krievijas propagandas, tad ļoti ietekmējami”. Un tā ir problēma pārējai pasaulei, piebilda Daukšts.
Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.