“Politiski un žurnālistiski kovids tika pārspīlēts,” atzīst ārsts 99
Kovids tika pārspīlēts – tā bija psiholoģiska pandēmija, tā TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts” atzina ārsts Pēteris Apinis.
Viņš pastāsta, ka joprojām mediķu un zinātnieku aprindās par šo valda pretrunīgi viedokļi, taču esot skaidrs, ka politiski un žurnālistiski lielā mērā Covid-19 tika pārspīlēts.
Viņaprāt, tas radījis domino efektu. “Tajā laikā no sirds un asinsvadu slimībām un vēža mira vairāk nekā no kovida,” atgādina Apinis.
Ārsts norāda, ka lielākā kļūda pandēmijas laikā bija aizmirst par pārējo slimību ārstēšanu. “Tas ir tas, ko mēs no tā laika varam mācīties,” viņš uzsver.
Jau vēstīts, ka Pasaules Veselības organizācija (PVO) maija sākumā paziņojusi, ka globālā koronavīrusa pandēmija vairs nav uzskatāma par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.
PVO paziņoja par augstākā trauksmes līmeņa, kas bija spēkā trīs gadus, atcelšanu.
PVO paziņojumam nav tiešas ietekmes, jo katra valsts pati izlemj, kādi aizsardzības pasākumi tiek īstenoti.
Koronavīruss nav sakauts un turpina izplatīties pasaulē, tas ir bīstams un tam jebkurā brīdī var veidoties jauni bīstami paveidi.
Tomēr PVO sekoja neatkarīgu ekspertu komitejas ieteikumam un atcēla augstāko trauksmes līmeni, jo ir pārliecināta, ka tagad ir pieejami labi instrumenti, lai aizsargātu cilvēkus no šī vīrusa.
Kad ANO veselības aģentūra 2020.gada 30.janvārī pirmo reizi pasludināja koronavīrusu par starptautisku krīzi, tas vēl nebija nosaukts par COVID-19, un ārpus Ķīnas nebija lielu uzliesmojumu.
Trīs gadu laikā Covid-19 pandēmijā pasaulē miruši vismaz septiņi miljoni cilvēku.