Pašvaldību vēlēšanas 2021.gadā
Pašvaldību vēlēšanas 2021.gadā
Foto: Zane Bitere/LETA

“Politiskās partijas nedrīkst būt iedomīgas!” Politoloģe nosauc trīs zelta likumus 8

“Pirmkārt, politiskās partijas nedrīkst būt iedomīgas, ir jāiet pie cilvēka un viņš jāuzrunā,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” RSU profesore, politoloģe Ilga Kreituse min veidus, kā vislabāk piesaistīt vēlētājus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Otrkārt, ja maina cilvēku uzaicināšanu uz vēlēšanām, viņam ir jāizskaidro visa nepieciešamā informācija un laiku pie informēšanas ir jāsāk strādāt. “Vairāki cilvēki ir teikuši, ka viņiem neatnāca vēstule un uzaicinājums iet uz vēlēšanām, tā kā tas ir bijis visu laiku, īpaši lauku reģionos,” viņa skaidro.

Ja vēlēšanas tiek pārnestas uz elektronisko vidi, jāsaprot, ka reģionos cilvēki neizmanto ikdienā interneta pakalpojumus un nepārbauda elektronisko pastu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Treškārt, jāskaidro cilvēkam, kāpēc ir jābalso par konktrētu politiķi, nevis iziet uz to, ka nolamās kaimiņu un pretinieku un tāpēc kļūs labs un iegūs balsis,” Kreituse teic.

Jau ziņots, ka aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās ir pieredzēta vēsturiski zemākā vēlētāju līdzdalība, kad balsot aizgāja vien 34% vēlētāju. Paziņojot šo faktu, Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa sestdienas vakarā pēc iecirkņu slēgšanas atzina, ka tik maz balsotāju ir bijis vien Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Apkopojot mediju pēcvēlēšanu diskusijās minētos iemeslus un iepriekš jau pašvaldību politiķu sacīto, var secināt, ka runa ir par plašāku faktoru kopumu. Viens no tiem ir saistīts ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem, kas ne tikai padarīja stingrāku balsošanas kārtību, bet arī ierobežoja partiju priekšvēlēšanu aktivitātes, samazinot tiešos kontaktus ar vēlētājiem.

Lielākie politiskie spēki, kas varēja kampaņā izmantot valsts budžeta finansējumu, kāda nebija reģionālajām partijām, bija parūpējušās par vienotām kampaņām visās pašvaldībās, bet, iespējams, pietrūka konkrētām teritorijām veltītās uzmanības. Pašvaldību darbs attālinātajā režīmā arī varēja mazināt cilvēku iespējas noskaidrot, ko deputāti dara, ja neskaita sakārtoto infrastruktūru, kurā pārvērtības ir vieglāk pamanīt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.