– Vai pēc vēlēšanām ostā kaut kas tiks pārkārtots? Valdība gribot ostās palielināt valsts ietekmi, mazināt pašvaldību teikšanu? 8
– Dzīvē nekas nav nemainīgs, bet Rīgas brīvosta nav Loginova vārdā nosauktā osta, un neviens vadītājs nav neaizvietojams. Arī likumus mēdz precizēt. Bet iedibinātais ostu pārvaldes modelis, kur plecu pie pleca strādā valdības un pašvaldību pārstāvji, ir sevi attaisnojis. Ja pašvaldības pusi grib izslēgt no sadarbības, tas neko labu nedos. Kravas pa gaisu nelidos, tās ved caur pilsētu, izmantojot vietējo infrastruktūru. Šī sadarbība ir ieprogrammēta, tāpēc, gribot ko mainīt, tam jābūt argumentētam un pamatotam. Minēju par nepieciešamību domes vadībai regulāri tikties ar premjeru – tālāka ostu pārvalde varētu būt viens no pārrunu tematiem.
V. Krustiņš: – Iepriekšējā valdības periodā allaž akcentējāt, ka pilsētas attīstībā svarīga sadarbība ar valdību vai atsevišķām ministrijām. Tas ne vienmēr izdevās, bet kā varētu būt uz priekšu, ar nākamo valdību?
– Jā, esmu ieinteresēts, lai attiecības ar valdību veidotos labas. Vēlēšanas noslēgušās. Mans piedāvājums būtu, ka reizi mēnesī premjerministre pieņemtu Rīgas domes vadību un tā būtu konstruktīva darba tikšanās. Tās ir ekonomikas, izglītības, kultūras, galvaspilsētas statusa, citu sfēru lietas, kas kopīgi risināmas, un tikšanās sekmētu valdības un domes viedokļu apmaiņu. Tas nebūtu pingpongs caur presi, pa lielākai daļai ar kritisku atsitienu vienam pret otru. Valstī un galvaspilsētā ir daudz konkrētu vajadzību, kur politiska piederība nav no svara. Man liekas, ka šādas tikšanās vairs nenotiek, šķiet, kopš Birka laikiem. Man personiski bija tikšanās ar Straujumas kundzi, kurā teicu, ka būtu vērts organizēt ikmēneša domu apmaiņu, taču jau nāca virsū vēlēšanas, un rezultāti izpalika. Man liekas, ka pēc jaunās valdības izveidošanas tikties nāktu par labu visiem.