Jānis Pāvils II (1920 – 2005).
Jānis Pāvils II (1920 – 2005).
Jānis Pāvils II (1920 – 2005).

Polijas komunisti par galveno ienaidnieku uzskatījuši Jāni Pāvilu II 0

Polijas komunistiskais marionešu režīms par savu galveno ienaidnieku uzskatījis pāvestu Jāni Pāvilu II, liecina toreizējā Drošības dienesta (SB) IV nodaļas dokumenti, kurus Hūvera institūta arhīvā Stenfordā uzgājuši Polijas Radio un laikraksta “Rzeczpospolita” žurnālisti.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
TV24
Kāpēc tas maksā 1000 eiro? “Šis ir ekskluzīvs pakalpojums, kuru cilvēki grib vairāk, nekā tas ir pieejams!”
Lasīt citas ziņas
SB IV nodaļa savulaik izspiegoja opozīcijas pārstāvjus, tostarp žurnālistus, advokātus, mediķus un uzņēmumu darbiniekus.

Kā norādījis Polijas Radio trešās programmas direktors Viktors Svetliks, komunistiskais režīms par saviem galvenajiem ienaidniekiem atzinis Romas katoļu baznīcu un tās galvu. “1984.gadā komunistiskās varas drošības sistēma par toreizējās valsts iekārtas galveno ienaidnieku viennozīmīgi uzskatīja Jāni Pāvilu II,” stāsta Svetliks.

CITI ŠOBRĪD LASA

SB viņa darbību kvalificējis kā “krusta karu pret Austrumiem”. Komunistiskās slepenpolicijas dokumentos teikts, ka daļa katoļu baznīcas pārstāvju poļu izcelsmes pāvestā saskatījuši “cerību” uz pakāpenisku Polijas atbrīvošanos no padomju ietekmes, iegūstot toreizējai Somijai līdzīgas starp Austrumu un Rietumu blokiem esošas neitrālas valsts statusu.

Polijas komunistiskā režīma slepenie dienesti Vatikāna nolūku nosūtīt uz toreizējo PSRS īpaši apmācītus priesterus un misionārus, vērtējuši kā centienus reliģiskas darbības aizsegā izveidot Baltkrievijā, Lietuvā, Ukrainā un Irkutskā prorietumnieciskas pretpadomju struktūras.

Šim nolūkam Vatikāns centies izmantot arī atbalstu poļu diasporai PSRS, konstatējuši SB analītiķi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.