Ja vieniem atļauts, kāpēc lai līdzīgi nevarētu arī citi? Kā policija piever acis uz pārkāpumu kādas vidusskolas stadionā 12
Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Rīgas 71. vidusskolas sporta stadionā jau vairākas nedēļas nogales vērojamas ierobežojumiem neatbilstošas amatieru futbolistu aktivitātes, uz ko policija piever acis.
Svētdien stadionā virmoja sportisks gars – četras komandas aizvadīja spēles formātā seši pret seši šķērsām laukumam. Katrai vienībai savas formas, to pārstāvji arī tiesāja spēles, tika fiksēts laiks.
Grūti spriest, vai tā bija pārskatīšanās vai acu pievēršana uz šķietami nenozīmīgu pārkāpumu, bet ne vienā, ne otrā gadījumā neizskatās labi.
Lai gan sportošana ārā jāatbalsta abām rokām, rodas vairāki būtiski jautājumi – ja vieniem atļauts kaut kas vairāk, kāpēc lai līdzīgi iziet “ārpus rāmjiem” nevarētu arī citi?
Valsts policija vakar centās skaidrot konkrēto gadījumu, komentāram izpaliekot. Izglītības un zinātnes ministrijā apstiprināja, ka sacensības ir aizliegtas, bet treniņi ārā var norisināties līdz desmit cilvēkiem.
Lai gan Latvijas Futbola federācijai (LFF) ar to, kas notika pie 71. vidusskolas, nav nekādas saistības, nevar noliegt, ka tas bija turnīrs, nevis vienkārši sapulcēšanās, lai kopīgi padauzītu bumbu.
Turklāt jebkurā gadījumā tika pārkāpts maksimālais dalībnieku skaits. Ieskaitot rezervistus, bija sanākuši vairāk nekā 30 futbola entuziastu, kuru vidū arī virslīgas tiesnesis, jauniešu komandas treneris, kuriem, visticamāk, labi zināmi valstī noteiktie ierobežojumi.
LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks: “Iespējamais pārkāpums ir mūsu redzeslokā un ar personu, kura iesaistīta procesos esam sazinājušies, atgādinot par spēkā esošajiem noteikumiem un mūsu visu kolektīvo atbildību pret to ievērošanu. Mīlestība pret futbolu un vēlme to spēlēt ir apsveicama, tomēr noteikumi ir radīti tam, lai tas ievērotu.”
Tikmēr LFF valde vakar lēma, ka virslīgas pēdējās vietas ieguvēja sezonas beigās par tiesībām startēt spēcīgāko pulkā cīnīsies ar pirmās līgas trešās vietas ieguvēju.
Reglaments mainīts, jo virslīgā dalībnieku skaits pēc “Noah Jurmala” izkrišanas samazinājās no deviņām uz astoņām komandām.