Policija pieļauj sodu pastiprināšanu par braukšanu reibumā 0
Ja Latvijā palielināsies dzērājšoferu skaits, iespējams, būs jādomā par stingrākiem sodiem, tostarp transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz mūžu, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja Valsts policijas (VP) Prevencijas pārvaldes priekšnieka vietniece Vineta Mistre.
Viņa norādīja, ka apmēram piektdaļa pieķerto reibumā braucošo transportlīdzekļu vadītāju šo pārkāpumu izdarījuši atkārtoti. Pēc policijas pārstāves domām, tas ir nelabojami. Tādējādi daļai braucēju par šādiem pārkāpumiem, līdzīgi kā Skandināvijā, iespējams, vajadzētu piemērot transportlīdzekļu vadīšanas tiesību aizliegumu uz mūžu.
“Šādi piemēri ir no ārzemēm, bet, ja reibumā braucošo vadītāju skaits palielināsies, arī Latvijā, iespējams, būs jādomā par šādu sankciju piemērošanu,” viņa teica.
Mistre gan atzina, ka kopumā Latvijas sodu sistēma par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā ir sakārtota. Piemēram, par atkārtotu transportlīdzekļa vadīšanu reibumā un transportlīdzekļu vadīšanu reibumā bez vadītāja apliecības jau ir noteikta kriminālatbildība, vienlaicīgi viņa gan piebilda, ka arī esošo soda sistēmu var uzlabot.
Policijas pārstāve pavēstīja, ka cīņā pret braukšanu dzērumā līdz šim jau ir paveikts pietiekami daudz – 2004.gadā par šādiem pārkāpumiem tika ieviests administratīvais arests, kas jau nākamajā gadā par 40% samazināja dzērumā pieķerto šoferu skaitu. 2010.gadā tika palielināti naudas sodi. “Tomēr ar sodiem vien visu nevar atrisināt. Te ir jāiesaistās arī sabiedrībai, saprotot, ka, braucot reibumā, cilvēki apdraud gan sevi, gan citus satiksmes dalībniekus,” minēja Mistre.
Patlaban atbilstoši likumam par transportlīdzekļu vadīšanu reibumā atkarībā no reibuma pakāpes pienākas soda nauda līdz pat 1000 latu, tiesību atņemšana, kā arī administratīvais arests līdz pat 15 diennaktīm.