Policija diennakti ilgā reidā īpaši intensīvi ķers atļautā ātruma pārsniedzējus 1
Latvijā šogad pirmo reizi norisināsies ātruma kontroles maratons, kura laikā Valsts policijas (VP) darbinieki 24 stundas īpaši intensīvi kontrolēs atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, informē VP.
Ātruma kontroles maratons sāksies ceturtdien, 16.aprīlī, plkst. 6. Plašais ātruma kontroles maratons vienlaikus notiks arī daudzās citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, sadarbojoties visām ar ceļa satiksmes drošību saistītajām institūcijām.
Ātruma kontroles maratona mērķis ir atturēt transportlīdzekļu vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas, kas saistīti ar atļautā braukšanas ātruma neievērošanu, un aicināt autovadītājus izvēlēties tādu braukšanas ātrumu, kas ir drošs pašiem un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.
Aicinot šoferus uz apdomīgu rīcību, par akcijas saukli atkārtoti izvēlēts viens no Ceļu satiksmes drošības direkcijas kampaņu lozungiem “Brauc ar prātu – paliec dzīvs!”, kas vērsta pret ātru un agresīvu braukšanas stilu.
Tieši apzināta braukšanas ātruma pārsniegšana un neatbilstoši apstākļiem izvēlēts braukšanas ātrums aptuveni 40% gadījumu izvēršas ceļu satiksmes negadījumā, piebilst VP.
24 stundu ātruma kontroles maratona idejas autors ir Vācijas ceļu policija, kas pirmo reizi to īstenoja 2012.gadā, gūstot labus panākumus ceļu satiksmes drošības uzlabošanā. Akcija guva plašu popularitāti, to atzinīgi novērtēja visa sabiedrība.
Ņemot vērā Vācijas pieredzi, šādu akciju īstenoja arī citas valstis, taču šogad pirmo reizi ātruma kontroles maratonā vienlaicīgi piedalīsies lielākā daļa ES dalībvalstu. To rosināja Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) biedri – visu Eiropas dalībvalstu ceļu policijas augstākās amatpersonas, kuras strādā kopā, lai uzlabotu satiksmes drošību visā Eiropā, īpaši akcentējot nepieciešamību samazināt ievainoto un bojā gājušo satiksmes dalībnieku skaitu ceļu satiksmē.
VP uzsver, ka šā gada pirmajos trīs mēnešos uz Latvijas ceļiem ievainojumus guvuši 814 satiksmes dalībnieki, bet dzīvību zaudējuši 39. Savukārt par pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu šoferiem noformēti 19 730 administratīvā pārkāpuma protokoli.