Podagrai nepadoties 0
Ruta Miķelsone, pensionēta angļu valodas skolotāja, pirms vairākiem gadiem sāka just podagras saasinājumu. Pārliecinājusies, ka gandrīz nevienu ārstu ieteiktu medikamentu organisms nepanes, sākusi interesēties, kā stāties sāpēm pretī ar fitoterapijas metodēm un ēšanas režīma maiņu.
Pret sāpēm. Dara tā
Zinot slimības dabu – lēkmjveida vai hronisko sāpju galvenie izraisītāji ir vielmaiņas traucējumi, kas saistīti ar urīnskābes sāļu uzkrāšanos organismā un izgulsnēšanos kāju un roku pirkstu locītavās – jācenšas radīt organismam apstākļus, kas šos nejaukos procesus aizkavē.
* Jārūpējas, lai ķermenis vienmēr siltumā, bet sāpošajiem roku un kāju pirkstiem ieteicamas kausēta parafīna vanniņas. Pēc tam ieziež ar barojošu krēmu, uzvelk vilnas zeķes vai cimdus un iemalko tīruma kosas un auzu skaru (pilngatavības stadijā) tēju.
Lieto tikai viegli sagremojamu ēdienu, bet no gaļas (sevišķi cūkas), aknām, nierēm, pākšaugiem vēlams izvairīties, jo pēc šādām maltītēm gan smaguma sajūta vēderā, gan pamostas sāpes locītavās.
* Ieteicams ēst trīs reizes dienā, vakariņās atļaujoties tikai glāzi kefīra vai kādu augli. Reizi nedēļā – tvaicētu dārzeņu diena, bet pārreiz mēnesī – atslodze, kad dzer tikai sārmainu minerālūdeni (piemēram, Boržomi) vai zāļu tēju, ja ļoti sagribas – ķirbja, burkānu vai ābolu sulu.
* Izvēlas tikai saldo šķirņu ābolus, bet mizas sažāvē un apēd, jo tās palīdz izvadīt urīnskābes sāļus.
* Augu gadu dzer tējas, kas no organisma skalo urīnskābes sāļus: gaiļbiksītes, pelašķus, tīruma kosas, meža zemenīšu lapas un ogas, žāvētas ābolu miziņas. Vajadzīgās drogas vislabāk sarūpēt pašai – tad iedarbība ir daudz spēcīgāka.
* Sāpju saasinājuma reizēs pagatavo masu aplikācijām: pusglāzi aktivētās ogles pulvera, pāris ēdamkarotes maltu linsēklu aplej ar siltu ūdeni, samaisa un pārklāj sāpīgās vietas, aptin ar po- lietilēna plēvīti un siltu ap sēju, dažas stundas patur. Putriņu var arī atšķaidīt ar karstu ūdeni un pusstundu tajā pamērcēt gan pēdas, gan rokas.