Ja jums ir derīga pase, lūdzu, nenāciet šobrīd formēt jaunu e-ID karti! Tā iesaka PMLP vadītāja 83

TV24 raidījumā “Uz līnijas” Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze pauda lūgumu cilvēkiem neiet noformēt  personu apliecinošo dokumentu jeb e-ID karti, kas būs obligāta no šā gada 1.maija, ja viņu rīcībā uz šo brīdi ir derīga pase.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

“Lūdzu, nu nevajag nākt un formēt, ja ir, piemēram, derīga pase. Iznāk tā, ka, piemēram, senioriem obligāta eID karte ir no 2031.gada. Bet, kas mums ir apzinīgākā sabiedrības daļa? Tieši seniori, kas nāk, kuriem ir derīga pasīte, bet viņiem vajag šo te eID kartīti. Tāpēc es tiešām lūgtu šobrīd nenākt… Nākt tiem, kam beidzas dokumentu derīguma termiņš, kas vēlas ceļot, tad tie varētu brīvāk piekļūt pie mūsu pakalpojumiem.” Turklāt ar pasi arī var ceļot, uzsvēra raidījumā.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sodīs tikai tās personas, kurām nebūs neviena personu apliecinoša dokumenta – ne pases, ne eID kartes, vēstīja aģentūra LETA.

CITI ŠOBRĪD LASA

Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā paredz, ka personas apliecība jeb eID karte no 1.maija būs obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim un nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu.

Administratīvais sods tiks piemērots tikai gadījumos, ja cilvēkam nebūs neviena personu apliecinoša dokumenta – ne pases, ne eID kartes. Administratīvais naudas sods par dzīvošanu bez derīga dokumenta var būt līdz 35 eiro.

Minētie grozījumi paredz, ka pensionāriem pārejas periods, līdz kuram jānoformē eID karte, noteikts līdz 2030.gada 31.decembrim.

Tāpat likums paredz, ka ir izņēmuma grupas, kurām pārejas periods, līdz kuram jānoformē eID karte ir 2030. gada 31. decembrim. Šis noteikums attiecas uz personu, kura saņem pakalpojumus ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, persona, kura ir izstājusies no sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrētas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas, lai saņemtu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus dzīvesvietā.

Tāpat izņēmums attiecas uz personu, kura saņem sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrētas grupu mājas pakalpojumus, kurai noteikta pirmā invaliditātes grupa, kura ir virs darbspējas vecuma vai kurai noteikts politiski represētās personas statuss.

Personu apliecinošu dokumentu likums paredz, ka personām, kuras likumā noteiktajā kārtībā sniegušas ziņas par dzīvesvietu ārvalstī, eID karte jānoformē līdz 2024. gada 31.decembrim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.