Foto – Sandra Ruska

Plūmes pūst: kāpēc tā, un kā pasargāt augļukokus? 0

Kāpēc šogad tik daudz pūst plūmes? INGA MĀRUPES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Dārzkopības institūta vadošā pētniece Ilze Grāvīte skaidro: “Šogad masveidā savairojās kaitēkļi (plūmju zāģlapsene, plūmju augļu tinējs) un tajos dārzos, kur tauriņu lidošanas un kāpuru šķilšanās laikā netika lietoti insekticīdi, piemēram, Actara 25, tajā skaitā pavasarī fungicīdu sēņu slimību ierobežošanai, novārdzinātajiem kauleņkokiem bojātos augļus ātri vien piebeidza puve un kauleņkoku sausplankumainība.”

Plūmēm tagad no zariem jānolasa visi bojātie augļi, kā arī jāsavāc un jāiznīcina nobirušās plūmes. Ja iepuvušos augļus laikus nenolasa, tie veido puvekļu čemurus, bojā līdzāsesošās plūmes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja uz zariem ir ļoti daudz puvušo augļu, tas norāda, ka sēņotne jau ieviesusies koksnē. Tas nozīmē, ka nākamajā gadā infekcija būs vēl agresīvāka, tāpēc šādi bojātie zari noteikti jāizgriež (infekcijas avoti nākamajā sezonā būs nobirušās lapas un inficētie dzinumi) un jāsadedzina. Ja raža bijusi liela, augusta beigās, septembrī plūmju stādījumi jāmēslo ar kālija mēslojumu. Tas palīdzēs kokiem nostiprināties ziemai. Nav jēgas bērt minerālmēslus uz sausas augsnes. Jānogaida, līdz iestājas lietains laiks, lai mēslojums mitrumā var izšķīst un koki to spētu uzņemt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.