Postoši plūdi Vācijā

Vācijā pūdos cietušajiem saziedoti vairāk nekā 10 miljoni eiro 12

Ieva Alberte, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Plūdu seku mazināšanai iedzīvotāji un uzņēmumi saziedojuši vairāk nekā 10 miljonus eiro, vēl 1,5 miljons jau ir nonācis pie cietušajiem.

Šuldas ciems, kas cietis vissmagāk, slīgst ne tikai dubļos, bet arī ziedoto mantu kaudzēs. Himmes ģimenes pagalmā sievietes piemēra apģērbus neuzvelkot un ieliek atpakaļ kastēs. Neder. Palīdzība nav precīza – ne viņas prasījušas apģērbus, ne arī kāds vaicājis vajadzīgos izmērus.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Visvairāk šobrīd vajag dzeramo ūdeni un skaidru naudu,” saka Brigita Himmes, kura zaudējusi visu iedzīvi. Tā nebija apdrošināta.

Reiners Fritcs, labdarības organizācijas “International Caritas” pārstāvis, stāsta, ka šādas situācijas veidojas, kad vietējie palīdzības dienesti nav bijuši uzdevumu augstumos. Kā pirmajiem pie cietušajiem nav jāierodas privātajiem ziedotājiem, bet gan kādai no palīdzības organizācijām.

“Pirms vairākiem gadu desmitiem “Caritas” tika izstrādāts plāns, kā sniegt palīdzību plūdu gadījumos,” saka Fritcs. Tas būs jāpapildina, jo, kopš parādījušies sociālie tīkli, cilvēki veido grupas un nodarbojas ar ziedošanas pašdarbību. “Haiti plūdos bija tas pats – cilvēki ziedoja drēbes, bet vajadzīga bija nauda,” Fritcs atceras, taču nenosoda – cilvēki taču darījuši ko labu.

Gan labdarības organizācijas, gan cietušās pavalstis savās mājaslapās aicina ziedot naudu. Ziedojumu kontu ir vairāk nekā desmit, darbojas arī vairāki telefona numuri. “Caritas” ir viens no lielākajiem tīkliem ne tikai Vācijā – tas darbojas arī starptautiski, tāpēc ziedot cietušajiem vāciešiem var visā pasaulē.

Fritcs stāsta, ka līdz šim saziedoti aptuveni 10 miljoni eiro. Plus vēl 1,5 miljons jau nonākuši pie cietušajiem. “Lai cilvēki var iegādāties darbarīkus, speciālus tīrīšanas līdzekļus un pirmās nepieciešamības preces, var apmaksāt palīdzību, kas vajadzīga, piemēram, aukli bērniem,” tā Fritcs. N

auda paredzēta arī psiholoģiskai palīdzībai, jo šādām nelaimēm raksturīgi esot, ka tad, kad visi darbi apdarīti, piemeklējot tukšuma un zaudējuma sajūta. Apjausma līdz detaļai par to, kas zaudēts.

Reklāma
Reklāma

Kā labu privāto iniciatīvu Fritcs min kampaņu, kas iesākās sociālajos tīklos – “#WirFuerDieEifel”. Tā ir precīzi fokusēta naudas vākšana. Iniciators ir Mihaels Kramps, kam 25 gadus pieder sabiedrisko attiecību aģentūra un klienti ir autosacīkšu rīkotāji.

Daudzas no sacensībām notiek Nirburgringas trasē, kas atrodas netālu no nelaimes vietas, Eifelas apvidū. Mazo ciematu veikaliņu un viesnīcu ieņēmumi lielā mērā saistīti ar Nirburgringas viesiem. Trase zināma kā sarežģīta un ātra, tajā notiek 24 h sacensības, 2013. gadā arī F1 posms.

Mihaels pats nekur publiski nav stāstījis, ka mirkļbirku “#wirfurdieEifel” izdomāja viņš mājās, Ķelnē, skatoties ziņas par plūdiem. “Es gribēju palīdzēt, jo viss Adenavas apvidus man ir zināms un tuvs. Es uzrunāju braucējus, viņi atsaucās,” saka Mihaels.

Ziedojuši tādi zināmi braucēji kā Bernds Šnaiders, Kristofers Mies, Bernds Mailanders un daudzi citi, kopā savācot ap 100 000 eiro. Tā kā Mihaels apvidu un tās cilvēkus zina labi, tad pilnībā uzticas, ka nauda nonāks pie tiem, kam to vajag visvairāk. “Es ceru, ka mēs drīz atkal varēsim nakšņot mazajās viesnīcās un baudīt to unikālo gaisotni, kas ir ap trasi,” saka Mihaels.

Foto: Sascha Appel/Caritas
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.