Plektrants nepatīk kodēm un jāaudzē mitrā dobē 0
Kāda izskatās kožu puķe? IEVA AIZPUTES NOVADĀ
Plektranti ir mūžzaļi lūpziežu dzimtas augi, kas izplatīti tropu un subtropu rajonos Āfrikā, Āzijā un Austrālijā. Ģintī ir 300 sugu, bet kultūrā izveidoti daudzveidīgi hibrīdi. Plektranti ir daudzgadīgi krūmi vai arī lakstaugi ar nokareniem zariem.
Krūmveida plektrantu (Plectranthus fruticosus) tautā dēvē par kožu ķēniņu. Auga lapas ir ovālas, gandrīz sirdsveida. Saberžot pirkstos puķes lapas, jūtama stipra smarža, kas atbaida kodes. Krūmveida plektrants ir ļoti spēcīgi augošs, apjomīgs augs ar gariem, zarotiem dzinumiem. Lielie ziedi sakārtoti skarās. Kad krūms sasniedzis 1 m diametru, tas labi izskatās dekoratīvā traukā. Dekoratīvajai šķirnei ‘Variegatus’ lapojums ir matots, ar krēmbaltu malu, tam arī piemīt īpatnējā smarža. Dzinumi ir 40 cm gari. Piemērots audzēšanai balkonu kastēs kopā ar citiem augiem.
Plektrantam patīk gaiša, nedaudz noēnota vieta telpā. Augs necieš sastāvējušos gaisu un tiešus saules starus. Gaisa temperatūra ziemā nedrīkst būt zemāka par +10…+15 °C. Vasarā plektrantu der iznest ārā.
Augsne jāuztur vienmērīgi mitra. Intensīvas augšanas laikā (izņemot ziemas mēnešus) augu mēslo vienreiz divās nedēļās. Slimības un kaitēkļi uz tā sastopami reti.
Gadu gaitā plektrants kļūst neglīts, tāpēc ieteicams to atjaunot ar spraudeņiem.