Foto – SXC

Plaukstā visa ķermeņa karte 0

Lūdzu, pastāstiet kaut ko sīkāk par korejiešu ārstniecības metodi su-džok. Vai tiesa, ka to var veikt arī pats mājas apstākļos? 
Ausma Vagale Bauskā

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Atbild medicīnas sabiedrības “Pulss 5” Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas nodaļas vadītāja Tatjana Eglīte: “Saskaņā ar korejiešu dziedniecības metodi plaukstās un pēdās atspoguļojas viss cilvēka ķermenis, tādēļ, iedarbojoties uz tām ar adatām, siltumu, aukstumu vai masāžu, iespējams reflektori ietekmēt visu cilvēka organismu. Piemēram, su-džok pamatatbilstības sistēmā īkšķa naga falanga atbilst cilvēka galvai, otrā – kaklam, plaukstas pamatne – rumpim, bet pārējie pirksti – rokām un kājām. Plaukstas apakšējā virsma atbilst ķermeņa priekšējai daļai, bet virsējā – mugurpusei. Turklāt starp labo un kreiso plaukstu nav simetrijas, tas ir, kreisās rokas rādītājpirksts atbilst kreisajai rokai, bet labajai atbilst mazais pirkstiņš.

Uz cilvēka ķermeņa daļām pastāv arī citas atbilstības sistēmas, kuras atspoguļo visu ķermeni, piemēram, sejas atbilstības sistēma, auss, deguna un mēles atbilstības sistēmas, tā sauktā kukaiņu atbilstības sistēma uz katra pirksta. Pēc tās pirksta naga falanga atbilst galvai, vidējā falanga – krūškurvim, bet pamata falanga – vēdera daļai. “Kukaiņu” sistēmu iespējams attiecināt arī uz citām vietām cilvēka organismā, piemēram, roku vai kāju, kur visa plauksta vai pēda atbilst galvai, apakšdelms vai apakšstilbs – krūškurvim, bet augšdelms vai augšstilbs – vēderam.

 

Palīdzība 
dažās minūtēs

CITI ŠOBRĪD LASA

Zinot orgānu un ķermeņa daļu atbilstības shēmas, jebkurš cilvēks var atrast savā plaukstā punktu, kas atbilst slimajai, sāpīgajai vietai ķermenī, un uz to iedarboties. Piemēram, jūtot sāpes, diskomfortu sirds rajonā vai nelielus sirds ritma traucējumus, sameklējam šā orgāna projekciju plaukstā pie īkšķa pamatnes. Pēc tam ar koka vai metāla irbulīti, kam ir noapaļots gals, mērķtiecīgi iztaustām šo vietu, līdz atrasts vissāpīgākais punkts. Vienu divas minūtes (maksimāli četras) masējam šo punktu ar irbulīša galu, rotējot to pulksteņa rādītāja virzienā vai pretēji tam – kā nu kuram labāk patīk. Kad atbildes reakcija no masētā punkta uz plaukstas caur smadzenēm sasniedz sirdi, diskomforts vai ritma traucējumi pakāpeniski sāk mazināties. Turklāt arī punkts īkšķa pamatnē vairs nav tik sāpīgs.

Ļoti bieži cilvēkus nomoka sāpes sprandā, ko izraisa spondiloze jeb osteohondroze vai vienkārši muskuļu saspringums plecu joslā. Pēc su-džok pamatatbilstības shēmas šai vietai ķermenī atbilst īkšķa apakšējā falanga. Atrodot uz tās sāpīgo punktiņu un to pamasējot, atslābinās kakla daļas muskuļi un sāpes pāriet.

Ar su-džok terapijas palīdzību ļoti efektīvi var mazināt ķermeņa temperatūru. Visvienkāršākais paņēmiens – uz īsu brīdi iemērkt abu roku pirkstgalus bļodā ar aukstu ūdeni, kurā peld ledus gabaliņi.

To pašu efektu var sa-sniegt, ja pirkstgalus nokrāso ar melnas krāsas flomāsteru. Ar su-džok var ārstēt arī iesnas, nomierināt bronhiālās astmas vai klepus lēkmi, noguruma sindromu, kā arī daudz citas slimības.

 

Sēklas un 
masāžas gredzeni


Uz punktiem plaukstās vai pēdās var iedarboties arī ar sēklām vai dažādu augu daļām – zariņiem, skujām, lapām (par sēklu terapiju izdota grāmata arī latviešu valodā). Svarīgākais princips – sēklām jābūt nebojātām, dīgtspējīgām, vēlams, ekoloģiski tīrām un no tās teritorijas, kur cilvēks dzīvo. Atkarībā no slimības izvēlas dažāda lieluma, formas un krāsas sēklas. Piemēram, griķu sēklas ir universālas. To piramīdas veida forma un asās šķautnes ļauj veikt samērā dziļu punktu masāžu. Ķirbju sēklas palīdz aknu slimību, bet vīnogu sēklas – cukura diabēta gadījumā. Enerģētiski ļoti stipras ir auzu sēklas, bet bērniem ļoti piemērotas ābolu un bumbieru sēkliņas. Starp citu, šobrīd ir īstais laiks, lai sakrātu tās ziemai.

Reklāma
Reklāma

Uz šiem punktiem var likt arī magnētiņus vai speciālus stimulatorus, kurus var pielīmēt ar leikoplastu. Ļoti efektīvs veids, kā iedarboties uz punktiem pirkstā, ir masāžas gredzeni. Izmasējot ar to jebkuru pirkstu visā tā garumā, līdz āda kļūst sārta, var mazināt hroniskas muguras sāpes. Guļošiem pacientiem ar gredzenu var masēt atbilstošo kājas vai rokas pirkstu, lai uzlabotu asinsriti nekustīgajās ķermeņa daļās. Masāžas gredzentiņš noder arī profilakses nolūkā. Ja no rīta ar to apmēram minūti izmasē katru pirkstu, efekts ir tāds pats, it kā būtu veikta rītarosme.

Paralizētiem cilvēkiem iesaka izmantot zaļas krāsas masāžas gredzenus, tiem, kas cieš no osteohondrozes vai pazemināta asinsspiediena – sarkanas. Visbiežāk gan izmanto sudraba vai zelta krāsas gredzenus. Zelta krāsas gredzeni labāk noder muskuļu vai nervu stimulācijai, sudraba krāsas – sāpju mazināšanai.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.