Jauns modelis saslimšanas ar vēzi riska aprēķināšanai un jauna pieeja profilaktiskajā aprūpē 0
Honkongā bāzētais uzņēmums “Longenesis”, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību nodrošina dzīves datu glabāšanu blokķēdē, sadarbībā ar Ziemeļeiropas onkologiem izstrādājis īpašu digitālo platformu, kas ir pirmsskrīninga diagnostika un proaktīva pacientu iesaistīšana krūts un dzemdes kakla vēža pētījumos.
Uzņēmums sadarbojas ar ārstiem un sieviešu onkoloģisko saslimšanu pacientu asociācijām.
Jauns modelis riska aprēķināšanai
Piemēram, Latvijā partnerība jau nodibināta ar Latvijas Universitātes DF LAB Veselības tehnoloģiju projekta laboratoriju un “VITA” – sieviešu onkoloģijas pacientu asociāciju.
Tās ietvaros tiek piedāvāts jauns modelis saslimšanas ar vēzi riska aprēķināšanai.
Lietotājiem ir iespēja tur ievadīt datus par sevi un saņemt personificētu atskaiti un instrukcijas, kā Baltijas valstu reģionā iespējams piekļūt skrīninga pakalpojumiem un kā veikt apmaksātu senču mutāciju genotipisko testēšanu, tādējādi novērtējot riskus saslimt ar vēzi.
Jauna pieeja profilaktiskajā aprūpē
Lietotājs arī var savus datus atļaut turpmāk izmantot dažādu pētījumu veikšanai. 2020. gada pirmajā ceturksnī pētījuma ietvaros ir paredzēts sasniegt 15 000 sieviešu.
Rezultāti tiks publicēti un demonstrēti Nacionālajam veselības dienestam kā jauna pieeja saslimstības ar vēzi riska apzināšanā un profilaktiskajā veselības aprūpē.
Digitālā platforma pilnā režīmā būs pieejama 2020. gada februārī. “Longenesis” šī projekta ietvaros sadarbojas arī ar “Bitfury Group” – pilna servisa blokķēdes tehnoloģiju uzņēmumu, kura dibinātājs Valērijs Vavilovs ir no Latvijas.