“Plastmasas dēlītis ir nāvējoši!” Ārste skaidro, kāpēc ikdienā nevajadzētu aizrauties ar plastmasas virtuves piederumu lietošanu 39

“Platsmasas dēlītis ir nāvējoši! Tas ir tāds kancegorēns objekts mājas virtuvē,” tā TV24 raidījuma “Preses klubs” diskusijā, runājot par plastmasas iepakojumu un to pārstrādi, uzsvēra Latvijas ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece. Ārste norādīja, ka viņa par pastmasas kaitējumu cilvēka organismam runājot jau daudzus gadus. Vai jāaizliedz ar likumu tirgot platsmasas virtuves dēlīšus? “Nē, nevajag aizliegt,” turpināja paust domu Aizsilniece. Viņa sacīja, ka cilvēkiem kopumā būtu mazāk jālieto plastmasa pārtikas sagatavošanas procesā un uzglabāšanā mājās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

“Mazāk jāizmanto to mājās arī iepakošanai. Nevar likt plastmasā iekšā [traukā] arī karstu ēdienu, jo tas tiešām ir bīstami! Mikroplastmas šobrīd visur kur ir cilvēka ķermenī. Un tas ir arī sievietēm mākslīgs, ārējs estrogēns – tas ir sieviešu hormons,” sacīja Aizsilniece, sakot, ka šis ir tik plašs temats, ka tam vajadzētu veltīt “veselu raidījumu”.

“Atcerēsimies to, ka plastmasa nav nevainīgs objekts! Tā ir ļoti aktīva viela, kas atstāj milzīgu iespaidu uz mūsu ķermeni. To tikai tagad pasaule sāk apzināties. Un faktiski mēs esam radījuši ap 8 tūkstošiem dažādu ķīmisko savienojumu pēdējo 60 gadu laikā, par kuriem mēs tikai tagad saprotam, cik tie ir bīstami cilvēkam,” atzina Latvijas ārstu biedrības prezidente Aizsilniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ārste pie viena gan norāda, ka inovācijas ir vajadzīgas, bet jautājums ir par to, cik mēs tās patērējam. “Kāpēc plastmasa? Kāpēc ne citi materiāli? Protams, depozīts… Un vēl vajag atcerēties, ja mēs nometam plastmasas pudeli kaut kur mežā, tas nepaliek mežā. Tā mikroplastmasa aiziet zemē, augsnē, pēc tam ūdeņos un visur kur citur,” skaidroja Aizsilniece TV24 raidījumā “Preses klubs”.

Plašāk skatieties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.