Sabiedriskā organizācija “Best for Britain” daudzviet Britānijas pilsētās izvietojusi plakātus ar jautājumu “Kad mēs zināsim, par ko mēs balsojām?” un sākusi aktīvu kampaņu, lai pārliecinātu cilvēkus, kas 2016. gada referendumā balsoja par izstāšanos no ES, mainīt savu viedokli.
Sabiedriskā organizācija “Best for Britain” daudzviet Britānijas pilsētās izvietojusi plakātus ar jautājumu “Kad mēs zināsim, par ko mēs balsojām?” un sākusi aktīvu kampaņu, lai pārliecinātu cilvēkus, kas 2016. gada referendumā balsoja par izstāšanos no ES, mainīt savu viedokli.
Foto – AFP/LETA

Plāno breksita apturēšanu 1

Britānijas un ES sarunvedējiem steidzinot breksita sarunas, kam nākamā gada 29. martā jānoved pie Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES, vairākas nevalstiskās organizācijas un arī daļa britu parlamentā­riešu aktivizējuši kampaņu par valsts palikšanu Eiropas Savienībā.

Reklāma
Reklāma

No skaļām frāzēm pie argumentiem

“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Kokteilis
Lingvistikas ekspertiem izdevies atšķetināt pēdējos Jāņa Timmas balss ziņā izteiktos vārdus, kas bija fiksēti domofona kamerā
Lasīt citas ziņas

Grupējums “Best for Britain”, kura atbalstītāji uzskata, ka palikšana ES būtu labākais risinājums Britānijai, izvērsis kampaņu aktīvistu apmācīšanai, lai pārliecinātu breksita piekritējus mainīt savu viedokli. Ekspertiem atzīstot, ka savulaik britu medijos izvērstā breksita kampaņa bija skaļa, bet neobjektīva, tagad tiek uzsvērta nepieciešamība pārliecināt cilvēkus ar argumentiem, nevis skaļām frāzēm. Palicēju kampaņas aktīvisti secinājuši, ka ar ES karogu vicināšanu grupējuma saietos nepietiek, lai pārliecinātu pilsoņus palikt Eiropas Savienībā. Grupējumu “Best for Britain” atbalsta virkne naudīgu uzņēmēju, kas sava biznesa nākotni saskata vienotajā Eiropā. Grupējuma aktīvisti cer, ka viņiem izdosies sapulcināt pietiekami atbalstītāju, lai apturētu breksita sarunas, pirms tās nav ievirzījušās neatgriezeniskā posmā. Pirms nedēļas britu medijos tika ievadīta nacionāla mēroga kampaņa, aicinot rīkot referendumu par breksita vienošanās atsaukšanu. Palicēju kampaņas aktīvisti pēdējos mēnešos visā valstī sarīkojuši desmitiem tikšanos ar vēlētājiem, īpaši rajonos, kur vairākums iedzīvotāju 2016. gada referendumā nobalsoja par izstāšanos no ES.

“Šajos saietos mēs atgādinām cilvēkiem, ka pēc 2016. gada referenduma mēs palikām zaudētāji,” intervijā izdevumam “Politico” teica organizācijas “Best for Britain” kampaņu vadītājs Kails Teilors. “Tagad mums jāstrādā smagāk, jādara vairāk, lai pārliecinātu cilvēkus, kas savulaik balsoja par izstāšanos, mainīt savu viedokli,” saka Teilors. Šajos saietos izvēršas spraigas diskusijas ne tikai par finanšu ieguvumiem vai zaudējumiem ES sakarā, bet arī par filosofiskām tēmām, piemēram, eiropeisko identitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Britu parlamentāriešiem būs izšķirošais vārds

Palicēju kampaņas aktīvistiem sparu dod fakts, ka galavārdu par breksita vienošanos, ko Britānijas premjerministre Terēze Meja cer panākt sarunās ar Briseli, teiks Apvienotās Karalistes parlaments. Jau šobrīd breksita sarunās iezīmējušās vairākas nopietnas problēmas, tajā skaitā robežas statuss starp Īriju un Ziemeļīriju, kas ir Apvienotās Karalistes daļa. Grupējuma “Best for Britain” aktīvisti cer pārliecināt britu parlamentāriešus balsot pret breksita vienošanos un pēc tam rosināt jaunu referendumu. Palicēju kampaņas aktīvisti sūta e-pasta vēstules parlamenta deputātiem, regulāri sazinās ar viņiem telefoniski, atgādinot, ka izšķirošajā balsojumā parlamentā nākamgad jānoraida breksita vienošanās.

Organizācijas “Best for Britain” publicitāti nevis mazināja, bet vairoja avīzes “The Daily Telegraph” raksts, ka organizācija saņemot finansējumu no ungāru izcelsmes ASV miljardiera Džordža Sorosa, kura finanšu spekulācijas savulaik iedragāja britu mārciņas stabilitāti. “DT” naidīgais raksts pamudināja “Best for Britain” darbiniekus sākt naudas vākšanas kampaņu tīmeklī, pāris nedēļās savācot 200 000 mārciņu. Līdz ar Sorosa pienesumu un britu olimpieša Stīvena Pīla ziedojumu breksita pretinieku organizācijas kasē ir aptuveni 800 000 mārciņu. Ar organizāciju “Best for Britain” sadarbojas vēl vairāki grupējumi, kas atbalsta Britānijas palikšanu ES. Šo sabiedrisko kustību koordināciju uzņēmies leiboristu deputāts parlamentā Čuka Umunna.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.