Foto: Pixabay

Plāno aizliegt savvaļā sagūstīto Āfrikas ziloņu izmitināšanu zoodārzos 1

Konvencijas par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām sugām (CITES) dalībvalstis gandrīz pilnībā aizliegs savvaļā sagūstīto Āfrikas ziloņu izmitināšanu zooloģiskajos dārzos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Pēc kaismīgām diskusijām konferencē Ženēvā konvencijas dalībvalstis apstiprināja teksta versiju, kurā pēc Eiropas Savienības (ES) iniciatīvas aizliegums tika nedaudz mīkstināts.

Zimbabve stingri iebilda pret šāda aizlieguma pieņemšanu, bet nespēja nobloķēt balsojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par gandrīz pilnīgo aizliegumu nobalsoja 87 valstis, pret balsoja 29 valstis un 25 no balsošanas atturējās.

CITES konferencē, kas ilgst 12 dienas, pieņemts lēmums visā pasaulē aizliegt visu savvaļā sagūstīto Āfrikas ziloņu sūtīšanu uz zooloģiskajiem dārziem un izklaides vietām. ES panāktie labojumi paredz, ka ziloņiem būtu jāpaliek savā dabiskajā vidē Āfrikā, izņemot īpašus apstākļus, kad tiek uzskatīts, ka pārvešana uz zoodārziem var kalpot Āfrikas ziloņu saglabāšanai.

Šis pants, kas atļauj arī šādu pārvešanu “ārkārtas situācijās”, paredz, ka lēmumus par ziloņu pārvešanu uz zoodārziem drīkst pieņemt tikai konsultējoties ar CITES Dzīvnieku komiteju un Starptautiskās Dabas un dabas resursu aizsardzības savienības (IUCN) ziloņu speciālistu grupu.

ES panāktie labojumi arī atļauj savvaļā sagūstītos Āfrikas ziloņus, kas jau atrodas zooloģiskajos dārzos, pārvest uz citiem zoodārziem ārpus Āfrikas.

Ziloņi Āfrikas rietumos, vidienē un austrumos jau sen iekļauti CITES aizsargājamo dzīvnieku sarakstā un tirdzniecība ar šiem dzīvniekiem ir aizliegta, taču Āfrikas dienvidos, kur ziloņu populācija ir veselīgāka, tirdzniecība ierobežotā mērogā ir atļauta.

Zimbabve, piemēram, kopš 2012.gada ir sagūstījusi un eksportējusi uz Ķīnas zoodārziem vairāk nekā 100 zilonēnus, liecina organizācijas “Humane Society International” publiskotā informācija.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.