Foto: SHUTTERSTOCK

Planētas noslēpumi: “Tik liels, ka aptveršot vairākus kilometrus!” Gigantisks kosmosa kuģis Ķīnā vairs nav fantastika 0

Dace Bumbiere, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Ķīna uzsākusi būvēt īpašu superlielu kosmosa kuģi, kas būšot “tik liels, ka aptveršot vairākus kilometrus”.

Protams, tas ir ilgus gadus īstenojams projekts, taču Ķīnas Dabaszinību valsts fonds jau gluži oficiāli aicinājis zinātniekus sākt noskaidrot, kā būs iespējams Zemes orbītā samontēt tādu gigantisku struktūru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas patiešām būs ļoti vērienīgs pasākums, un, ņemot vērā Ķīnas gan vispārējo straujo ekonomisko attīstību, gan panākumus kosmosa apgūšanā pēdējo gadu laikā, visdrīzāk, tieši šī valsts ir patlaban vienīgā pasaulē, kura kaut ko tādu varētu īstenot.

Vēstīts, ka gigantiskās būves pamatjēga ir nodrošināt pietiekami lielu un kvalitatīvu platību, lai cilvēki varētu iespējami vairāk laika pavadīt kosmosā.

Nelielā projekta iepazīstināšanas aprakstā vēstīts, ka tāds kosmosa kuģis kļūs par pamatu stratēģiskai aerokosmiskajai platformai nākotnē izmantojamiem kosmiskajiem resursiem, Visuma noslēpumu izpētei un ilgstošai funkcionēšanai orbītā.

Visdrīzāk, nav iespējams palaist šāda izmēra kosmosa kuģi ar vienu tradicionālo raķeti, tāpēc plānots kosmosā secīgi nogādāt atsevišķus moduļus, lai to montāžu veiktu jau tieši orbītā.

Protams, šis grandiozais un ambiciozais projekts daudziem šķiet absolūti fantastisks. Taču vēsturiskā pieredze liecina, ka vairāk vai mazāk lielu struktūru komplektēšana orbītā ir absolūti iespējama, ko arī lieliski apliecina tās pašas Starptautiskās kosmosa stacijas eksistēšana un darbošanās.

Tiesa, vēl pirms šā projekta īstenošanas Ķīna plānojusi pabeigt savas kosmosa stacijas Tiangong–3 montāžu, kas ir pirmais modulis, kurš jau atrodas orbītā.

SAISTĪTIE RAKSTI