Foto: Fotolia

Planētas ekoloģiskais budžets šogad iztērēts rekordtempā 0

Mazāk nekā astoņos mēnešos cilvēce ir iztērējusi visu ikgadējo ekoloģisko budžetu, ziņo Global Footprint Network, WWF partneris.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Lasīt citas ziņas

Katru gadu tiek noteikta diena, kad cilvēces resursu patēriņš konkrētajā gadā pārsniedz to, ko Zeme spēj ilgtspējīgi atjaunot. Šis datums pakāpeniski virzās arvien tuvāk gada sākumam – 2000. gadā tas bija 1. oktobris, šogad – jau 19. augusts, informēja Pasaules Dabas fonda komunikāciju vadītāja Dārta Treija.

“Atlikušos 2014. gada mēnešus mēs atradīsimies “sarkanajā zonā”, jo faktiski dabas bilancē preces un pakalpojumus, kas mums ir nepieciešami, lai izdzīvotu, lietosim kredītā,” norāda Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Daba ir pamats mūsu labklājībai, bet mēs izmantojam pārāk daudz Zemes ierobežoto resursu,” norāda Marko Lambertini, WWF International ģenerāldirektors. “Lai nodrošinātu veselīgu nākotni mūsu bērniem, mums jāsaglabā atlikušais dabas kapitāls un jāiemācās labāk pārvaldīt pieejamos resursus.”

Septembrī tiks publiskots jaunais WWF Dzīvās planētas ziņojums. Šis būs jau desmitais izdevums, kurā tradicionāli tiks novērtēts planētas ekoloģiskais stāvoklis un cilvēka ietekme uz to, aprēķinot ekoloģiskās pēdas nospiedumu un citus nozīmīgus rādītājus, kā arī secinot sabiedrības ilgtspējīgas attīstības tendences.

1961. gadā, kad tika izveidots WWF, cilvēce izmantoja tikai divas trešdaļas no uz Zemes pieejamajiem dabas resursiem. Tajā pašā gadā, lielākai daļai valstu bija ekoloģiskās rezerves – mūsu ekoloģiskās pēdas nospiedums bija mazāks. Šobrīd dati liecina, ka mēs dzīvojam ārpus šīs ilgtspējas zonas, patērējot daudz vairāk, nekā Zeme spēj nodrošināt, saglabājot ekoloģisko veselību.

Mežu platība un saldūdens resursi pasaulē samazinās un bioloģiskā daudzveidība tiek noplicināta. Tajā pašā laikā turpinās valstu atkarība no fosilajiem resursiem, kas rada klimatam kaitīgās oglekļa dioksīda emisijas, ko planēta nespēj absorbēt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.