Planēta klimata pārmaiņu spīlēs. Runas par globālo sasilšanu ir “viltus ziņas”? 4
Aizvadītais gads daudzu pasaules valstu iedzīvotājiem ar īpašu dramatismu lika aptvert globālā klimata pārmaiņu dramatismu, taču virkne valdību ekonomisku apsvērumu dēļ joprojām kavējas samazināt oglekļa izmešu apjomu, lai ierobežotu globālās temperatūras kāpumu.
Tuksnesim uzbrūkot un ūdenim izsīkstot plašā valsts teritorijā, Ķīna parakstījusi starptautiskos līgumus un iesaistījusies globālās sasilšanas mazināšanā.
Cita pasaules lielvara – ASV – ir demonstratīvi izstājusies no globālās klimata vienošanās, prezidentam Donaldam Trampam paziņojot, ka runas par globālo sasilšanu esot “viltus ziņas”.
Kā raksta avīze “The Washington Post”, Tramps savas prezidentūras trijos gados ir uzstājies ar 15 413 viltus vai maldinošiem paziņojumiem. Donalds Tramps iegājis ASV vēsturē kā trešais prezidents, kam izteikts impīčments Kongresa Pārstāvju palātā, kur vairākums ir demokrātiem.
Lai gan Pārstāvju palātas balsojums par prezidenta Trampa atstādināšanu netiks apstiprināts Senātā, kur vairākums ir republikāņiem, un viņš saglabās amatu, impīčments ir iedragājis Trampa reputāciju un nav izdzēšams no pašreizējā prezidenta biogrāfijas.
Apvienotās Karalistes premjerministrs Boriss Džonsons pēc viņa Konservatīvās partijas pārliecinošās uzvaras parlamenta vēlēšanās ir apņēmības pilns jau janvārī īstenot breksitu un vēl līdz nākamā gada beigām noslēgt jaunu līgumu par attiecībām ar Eiropas Savienību.
Pārejas posmā pēc breksita janvārī Britānija paliek ES muitas zonā, un, iespējams, būs vajadzīgs pārejas laika pagarinājums pēc 2020. gada, lai vienotos par jaunu tirdzniecības līgumu.
Eiropas Komisijas jauno vadību gaida grūts uzdevums rast risinājumu situācijas stabilizācijai Sīrijā un arī Lībijā, lai nepieļautu migrantu plūsmu uz Eiropu.