Neta no Izraēlas
Neta no Izraēlas
Foto: REUTERS (LETA)

Plaģiāts un erotika: paši skaļākie trači Eirovīzijas konkursu vēsturē 0

Eirovīziju mēdz dēvēt ne tikai par pašu populārāko, bet arī par pašu skandalozāko muzikālo konkursu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss norisinās jau kopš 1956. gada, un nešaubīgi tas ir viens no populārākajiem dziesmu konkursiem pasaulē, ar teju 600 miljonu skatītāju auditoriju.
Visā pastāvēšanas vēsturē Eirovīzija ieguvusi ne tikai paša prestižākā un populārākā, bet arī paša skandalozākā muzikālā konkursa slavu. Piedāvājam atcerēties pašus skaļākos tračus.

Bārda

Bārdainā transvestīta Končitas Vurstas uzvara konkursā izraisīja šoku un lielu neapmierinātību daudzās valstīs, jo īpaši salīdzinoši konservatīvajā Austrumeiropā. Transvestīta, īstajā vārdā Tomasa Noivirta, uzvaru agresīvi kritizēja, piemēram, Krievijas politiķi, pat apgalvojot, ka uz 2015. gada konkursu valsts nesūtīs savu pārstāvi. Tomēr, kā tas dzīvē mēdz būt, neskatoties uz drosmīgajiem paziņojumiem, cīņā par 2015. gada Eirovīzijas uzvaru devās arī Krievijas pārstāve – dziedātāja Poļina Gagarina. Savukārt bārdainā lēdija Končita pasaulei ne tikai itin labi patika, bet video ar viņas uzstāšanos skatīts pat 30 miljonus reižu!

Plaģiāti

CITI ŠOBRĪD LASA

2013. gadā vēl pirms paša Eirovīzijas dziesmu konkursa izcēlās nopietns skandāls ap krievu dalībnieces Dinas Garipovas dziesmu “What If”, kuru uzrakstīja Zviedrijas producenti Gabriels Alaress un Joahims Bjornbergs. Konkursa fani un mūzikas kritiķi dziesmā “What If” atpazina visdažādākos Rietumu hitus – sākot no Sāras Konores “From Sarah with Love”, un beidzot ar Selīnas Dionas “My Heart Will Go On”. Neskatoties uz Garipovas dziesmas uzskatāmo līdzību ar citām zināmām dziesmām, Krievijas pārstāves dziesma netika atsaukta no dalības Eirovīzijā.

Plaģiātā tika vainota arī Eirovīzijas 2013. gada uzvarētāja Emelija de Foresta. Konkursa dziesma bija ļoti līdzīga kompozīcijai “I Surrender”, kuru vēl 2002. gadā ierakstīja grupa “K-Otic”.

Kļūda

Līdzās plaģiātisma skandāliem, Eirovīzijas dziesmu konkursā regulāri izceļas arī politiski skandāli. Tā, piemēram, 2011. gada janvārī oficiālajā konkursa mājaslapā internetā Maķedonija bija nosaukta tieši par Maķedoniju nevis par Bijušās Dienvidslāvijas Republiku Maķedoniju, kā tā oficiāli tiek dēvēta ES dokumentos.

Put-in

2009. gadā izcēlās nopietns skandāls, kad Gruzija nacionālajā atlasē par savas valsts pārstāvi izvēlējās grupu Stephane & 3G ar dziesmu “We Don’t Wonna Put In”, kas, saskaņā ar grupas dalībnieku teikto, bija protests pret Krievijas politiku. Dziesmas nosaukums viegli atklāja analoģiju ar Vladimira Putina vārdu. Eiropas raidorganizāciju savienība pieprasīja, lai Gruzija mainītu dziesmas tekstu vai to aizstātu, taču Gruzijas delegācija atteicās piekāpties un paziņoja par savu lēmumu nepiedalīties konkursā.

Izklausījās

2007. gadā Krievija apsūdzēja ukraiņu šovmenu Andreju Daņilko, kurš uzstājas kā Verka Serdjučka, necieņas izrādīšanā. Krievija bija aizvainota, jo Ukrainas priekšnesuma laikā konkursa finālā frāzes “Lasha Tumbai” vietā bija saklausījusi frāzi “Russia, Goodbye”. Krievu skatītāji apsūdzēja mākslinieku necieņas izrādīšanā, tomēr tas neliedza Serdjučkai ieņemt otro vietu.

Reklāma
Reklāma

2011. gadā publiku šokēja Krievijas pārstāvis Aleksejs Vorobjovs, kurš izcēlās, maigi sakot, ar ne pārāk pieklājīgiem tekstiem konkursa tiešraidē. Pusfinālā dziedātājs, vicinot savas valsts karogu, kliedza: Šī ir Krievija! Šī ir Krievija, bļ*ģ! Nāc šeit, bļ*g! Tad Alekseja pārstāvim bija jāattaisno Vorobjova uzvedība, izskaidrojot to ar izpildītāja uztraukumu.

Nedaudz erotikas

Nav izticis arī bez erotiskiem skandāliem. 2010. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāja, 19 gadīgā Lēna Meijere–Landrūta no Vācijas sāka savu karjeru ar filmēšanos erotiskās filmās, tolaik būdama vēl nepilngadīga. Konkursa fināla priekšvakarā internetā parādījās fragmenti no filmas, kuros meitene bija filmējusies 2009. gada septembrī: tajā Eirovīzijas dalībniece nodarbojās ar seksu peldbaseinā.

Pacēlumi un kritumi

1999. gadā Jeruzalemē iepriekšējā gada konkursa uzvarētāja – Dana International, konkursa noslēgumā uzkāpa uz skatuves, lai apsveiktu jau nākamo Eirovīzijas uzvarētāju, bet, nenoturoties uz augstajiem papēžiem, nokrita! Organizatori bija spiesti pārtraukt apbalvošanas ceremoniju, un ievainotajai tika izsaukts ārsts.

1985. gadā Eirovīzijas fināla vadītāja Lilla Lidforsa pazaudēja svārkus, kad kāpa uz skatuves. Savukārt 2010. gadā Spānijas dalībnieka Daniela Diheza uzstāšanās laikā pēkšņi no auditorijas izlēca vīrietis un sāka dejot.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.