Iekšpusi atstāj neapstrādātu 0
Kubla ārpusi un apakšu nepieciešams vismaz divas reizes apstrādāt ar kādu koksnes aizsardzības līdzekli. Var izmantot arī dabiskos produktus – darvas vai linu eļļu. Iekšpusi neiesaka apstrādāt pat ar dabiskajiem produktiem, jo karstā ūdenī izdalīsies nevēlamas vielas. Ir viedoklis, ka var izmantot lineļļu, taču tik un tā koksnes piesūcināšana ar šo eļļu rada labvēlīgus apstākļus trupei.
Grīdai jāvēdinās
Vietai, kur plānots uzstādīt kublu, jābūt līdzenai un izlīmeņotai. Pamatne var būt izveidota, noblietējot šķembas, nobruģējot vai izveidojot dēļu klāju. Sliktākajā gadījumā zālienā var novietot betona plāksnes, uz kurām balstīsies kubla kājas.
Vissvarīgākais nosacījums, kas jāievēro, – kubla apakšai jāvēdinās. Ieteicams izvēlēties konstrukciju, kas balstās uz kājām, kuras būs atbalsts kubla grīdai. Šajā gadījumā kubla sāns neaiziet līdz zemei un apakša vēdinās. Ja izvēlētajam kublam nav kāju un tas balstās uz sānu dēlīšiem, obligāti jāizveido 6–8 atbalsti 4–5 cm biezumā pa visu perimetru, lai būtu vēdināšanas sprauga. Vislabāk izmantot laminēto (brūno) saplāksni, jo tas ir ūdensizturīgs.
Ja kubls atradīsies tuvu kokiem, vēlams iegādāties arī vāku, lai tajā nesabirtu gruži. Ja koku tuvumā nav, var izlīdzēties ar tentu. Vēl jāzina, ka nav ieteicams novietot kublu pazeminātā vietā, jo tad ūdenim nebūs kur aizplūst.
Kublu piepildot pirmo reizi, nav jāuztraucas, ka pat pēc trijām vai četrām dienām tas nedaudz pil, it īpaši, ja kubls izgatavots no ozola vai lapegles. Šis koks lēnāk uzbriedīs, taču arī lēnāk žūs. Vēlāk uzbriedināšana tik ilgu laiku neprasīs.
Jānis Grantiņš labprāt konsultē ikvienu, kuram ir interese par pirts kubla izgatavošanu un ierīkošanu.