Foto – Dievietei.lv

Kā pirtī gudri palīdzēt matu un ādas veselībai 0

Kāda aktīva pirtī gājēja reiz savā blogā bija ierakstījusi: “Ja sievietes varētu izbrīvēt laiku, lai regulāri apmeklētu pirti, kosmetologi kļūtu par bezdarbniekiem.” Par to, kā pēršanās pirtī un tajā veiktās procedūras ietekmē ādas un matu stāvokli, stāsta ģimenes ārste, homeopāte un pirtsmīle Agrita Kalsnava.

Reklāma
Reklāma

Sāk elpot

Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Vispirms Agrita bilst, ka atbrīvoties no atmirušajām ādas šūnām nekur nav iespējams tik labi kā pirtī. Ne mērcēšanās vannā, ne mazgāšanās dušā, ne dažādu dušas želeju, ziepju un skrubju izmantošana nesniedz tādu efektu. “Ja pirtī nav būts divas trīs nedēļas, kad aizej uz to, atmirusī āda lobās nost tādā apjomā, it kā katru dienu nebūtu mazgājusies dušā un ievērojusi visas higiēnas prasības. Dažkārt pat pēc pāris stundām, kas pagājušas, vairākkārt karsējoties uz lāvas un kārtīgi noperoties, var novirpināt pa kādai atmirušas ādas plēksnītei,” pēc savas pieredzes zina teikt pirtsmīle. “Kad iznāk no pirts, ir fantastiska sajūta. Ādas poras ir atvērušās, toksīni un šlakvielas izvadīti, āda elpo.”

Speciāliste stāsta, ka āda ne vien piedalās elpošanas procesā, bet tai ir arī izvadīšanas, termoregulācijas un aizsargfunkcija. “Atbrīvojoties no atmirušās ādas, visas šīs funkcijas uzlabojas. Labāk elpo, labāk pašattīrās, labāk notiek sviedru, urīnvielu, dažādu toksīnu un šlakvielu izvadīšana. Āda ir vislielākais izvadorgāns cilvēka ķermenī un arī pirmā signalizētāja, kad ar organismu kaut kas nav kārtībā. Šie signāli izpaužas kā pūtītes, ekzēmas, iekaisumi. Caur ādu kā caur izvadorgānu tiek mests ārā sliktais, kas ir organismā. Ja poras ir aizsprostojušās, toksīni un šlakvielas krājas iekšējos orgānos.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Peroties karstajā un mitrajā pirtī un pamīšus ejot aukstā dušā vai iegremdējoties dīķī vai baseinā, organismā notiek vēl daudzi procesi. Augstās un zemās temperatūras mijas iespaidā paplašinās asinsvadi, uzlabojas asinsrite, vienlaikus tiek gan tonizēta, gan atslābināta muskulatūra.

“Pirtī parasti izmanto dažādus skrubjus. Ar tiem norīvējot ķermeni, tiek izmasēti un stimulēti arī bioloģiski aktīvie punkti pēdās, kas ir cilvēka iekšējo orgānu un locekļu reflektorās zonas,” vienu no manipulācijām, ko noteikti vajadzētu veikt pirtī, apraksta Agrita Kalsnava. “Ja ar iekšējo orgānu kaut kas nav kārtībā, uzspiežot uz attiecīgā punkta, sajūt sāpes. Izmasējot to, notiek orgāna regulācija. Organisms ir gudrs – zina, vai attiecīgo punktu vajag stimulēt vai nomierināt.”
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.