Vinetas Saulītes ieteiktais pirts rituāls 0
Lūdzām, lai pirtniece daudzmaz izklāsta kādu vienu savu pirtī iešanas rituālu. „Pateikšu tādos lielos vilcienos maziem vagoniņiem,” viņa pajoko. „Kādreiz man jautā, kāpēc tieši pie manis ir jānāk pēc pirts rituāla, ir taču tik daudz citu pirtnieku! Tad es atbildu: nav tev pie manis jānāk. Es nevienam nesaku, ka jānāk tieši pie manis. Bet atnāc, apskaties, sajūti, saklausi, kā ir, un tad tu varēsi pieņemt lēmumu, esmu tava pirtniece vai neesmu. Bet, kas attiecas uz rituālu, es drīzāk to nosauktu par procedūru.
No kā sastāv pirts procedūra? Var paskatīties internetā ikvienu pirti, kurai ir mājaslapa. Viņi visu ir ļoti smalki un smuki aprakstījuši, kas tur ietilpst. Un klasiskā pirts procedūra vai rituāls sastāv, teiksim, no tādiem četriem lieliem blokiem. Pirmais – tā ir saruna. Bet es visu savu pirts rituālu varu apzīmēt ar vienu vārdu – saruna. Un tā ir gan mana saruna tieši ar pirtsmīli, gan viņa saruna pašam ar sevi. Šī saruna notiek visas šīs četras stundas, kamēr noris pats pirts rituāls. Jo tā ir pirtsmīļa saruna ar to, kas viņam ir apkārt. Tā ir saruna, arī pats pēršanas process ir saruna. Lūk, pirts iešanas pasākums, kas plus mīnus aizņem trīs četras stundas. Sākumā ir saruna, tad ir izsildīšanās uz lāviņas un sarunas turpinājums. Es niansēs nestāstīšu, jo tad tas būtu jau intīmi. Nākamais posms ir ķermeņa noskrubēšana ar dažādiem augu maisījumiem un meditācija, kas jau ir tāda emocionālā un prāta ķermeņa noskrubēšana. Trešais posms ir pēriens. Tas var būt tehnisks pēriens, var būt arī enerģētisks pēriens. Bet ar to vajag būt ļoti uzmanīgiem.
Vispirms pirtniekam ir jāiepazīst cilvēks. Tāpat jāievēro Dieva un Visuma likumi un jāapzinās, kā pirts cilvēku ietekmēs. Vārdos to nevar izskaidrot – tās ir zināšanas. To, kā tas notiek, es nekur neesmu mācījusies. To esmu saņēmusi sarunās ar Dievu, ar Visumu.