SARU DZĪŠANA 0

Pēc tam mazuli vēl mazliet papeldina, izņem no ūdens un liek pie mammas krūts. Parasti pa otru krūti pieniņš tek pats vai arī tas mazliet jāizspiež, jo vajadzīgas pāris piles, lai ar tām varētu masēt bērna pleciņus, muguriņu, dupsīti, kājiņas un rociņas. Ik pa laikam paņemu vēl nedaudz piena (ja mammai nav piena, var izmantot maizes ieraugu). Nemasē vienīgi seju un vēderu. Ļoti drīz ar pirkstiem var just, vai bērnam ir sariņi – tie ir kā izcilnīši. Un tad var redzēt, ka izlien tādi kā nelieli bārdas rugāji.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Arī mamma vai tētis paši var masēt mazuli. To sauc par saru pēršanu vai saru dzīšanu, saru izmasēšanu. Sari mēdz būt dažādā krāsā – gaišāki, pelēcīgi, pat melni. Vecākiem parasti ir liela interese: kā gan tas būs, kad no mazulīša nāks laukā kaut kas tāds? Iepriekš brīdinu, ka sariņi var būt, bet var arī nebūt. Turklāt to daudzums atšķiras – ir ļoti saraini bērniņi, savukārt citiem ir vien pāris sariņu.

Kas tie par sariem? Vecmātes skaidro, ka tās ir sierveida jeb kazeozās ziedes paliekas. Šī ziede apņēma mazuli mammas miesās, augļūdeņos dzīvojot, un pasargāja bērnu no izmiekšķēšanās. Pēc piedzimšanas ziede vairs nav vajadzīga.

CITI ŠOBRĪD LASA

Senos laikos ticēja, ka saru izdzīšana padarīja bērnu mierīgu, pasargāja no acu kaitēm, ādas izsitumiem. Iespējams, pēc šīs procedūras mazulis patiešām mazāk knosās, jo sariņi viņu nekairina, tomēr nevar īsti salīdzināt, kāds būtu mazulis, ja viņam sarus nedzītu. Vienlaikus jāatceras, ka bērns var būt nemierīgs daudzu citu iemeslu dēļ.

Vienmēr respektēju to, kā bērniņš jūtas, jo pirtīžām jābūt patīkamām. Ja mazulis guļ pie krūts, viņš parasti neprotestē, mielojas un bauda maigo masāžu. Taču dažiem zīdainīšiem šāda rāma pirts nepatīk. Tad ejam siltā telpā rituālu turpināt. Mazuļi, kuriem jau apritējuši aptuveni trīs mēneši, mēdz būt ļoti ziņkārīgi un lūkoties apkārt – tad saru dzīšana notiek ilgāk.

Saru dzīšanu lielākoties veic līdz gada vecumam, taču kāda pirtniece stāstīja, ka tie nākuši arī no piecgadīga bērna.

Kad sariņi izdzīti, bērna ādu ieziež ar dabisku, ekoloģisku eļļu, jo tajā sari šķīst – ar ūdeni tos nevar notīrīt. Iespējams, eļļa jālieto vēl dažas dienas, līdz sariņi pilnībā noiet.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.