Koncerta galvenā viešņa būs izcilā dejotāja, Indijas klasiskās dejas Kathak pārstāve Šarmila Šarma.
Koncerta galvenā viešņa būs izcilā dejotāja, Indijas klasiskās dejas Kathak pārstāve Šarmila Šarma.
Publicitātes foto

Pirmo reizi Latvijā vienā koncertā varēs vērot piecus klasiskos Indijas dejas stilus 0

Piektdien, 1. novembrī, Ģertrūdes ielas teātrī notiks festivāla “Indijas rudens 2019” Gala koncerts Diwali Tarang jeb “Gaismas viļņi”, kura programmā pirmo reizi Rīgā uz vienas skatuves vienkopus būs skatāmi pieci klasiskie Indijas dejas stili.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Kā izskatās uzņēmēja Gavrilova 1,9 miljonus vērtā villa jūras krastā, ko “atņēmusi” banka?
“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Lasīt citas ziņas

Koncerta galvenā viešņa būs izcilā dejotāja, Indijas klasiskās dejas Kathak pārstāve Šarmila Šarma, informē rīkotāji.

Divali ir Indijas gaismas svētki. Tos pavada prieks, vienotības sajūta un cerība. Divali apvij dažādas leģendas, bet visu stāstu galvenā tēma ir nemirstīgā patiesība – labā uzvara pār ļauno kā arī zināšanu gaisma, kas aizdzen neziņas tumsu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Koncertā “Gaismas viļņi” Divali noskaņās tiksies Indijas klasiskās dejas dažādu stilu brīnišķīgi izpildītāji no Latvijas, Indijas, Krievijas un Šveices.

Koncerta galvenā viešņa būs izcilā dejotāja Šarmila Šarma – atzīta Kathak klasiskās dejas meistare, kuras talants uzplauka leģendāro dejas meistaru Pandita Radžendras Kumara Gangani (Džaipūras skola) un Pandita Birdžu Maharadža (Laknavas skola) vadībā

Kathak (Utarpradēšas štats) Ziemeļindijas stils ir viens no dinamiskākajiem Indijas klasiskās dejas stiliem, ko raksturo vairākas sarežģītas piruetes, smalkas plastiskas roku kustības un reibinoši ritmi.

Šo stilu koncertā pārstāvēs arī Kristina Luna Doļiņina, Dejas teātris Natya Devi, Anvita Pandeja, kā arī Natālija Garaņina un viņas vadītā Ziemeļindijas Kathak deju skola no Rīgas.

Bharatanatyam (Tamilnādas štats) Dienvidindijas stilu raksturo figūru ģeometriskā uzbūve, horeogrāfisko zīmējumu simetrija un skaidrs katras kustības attēlojums telpā. Šo stilu koncertā pārstāvēs Rīgas studija Bharata un studijas solisti Gaura Nataraj, Padmini Sridevi.

Austrumindijas stils Odissi (Odišas štats) ir graciozs, delikāts un ļoti kanonisks. To dažreiz sauc par Indijas baletu. Koncerta programmā tiks parādīts Odissi stils dejotājas un horeogrāfes, Rīgas Deju akadēmijas veidotājas Premal Madinas un Nataraj Dance Company izpildījumā.

Savukārt Kuchipudi (Āndhra Pradēšas štats) stilu – deju drāmu, deju teātri – pārstāvēs Jeļena Tarasova, kura ir vairāku Indijas klasisko stilu profesionāla izpildītāja, horeogrāfe un Indijas deju studijas “Apsara” mākslinieciskā vadītāja (1996) Sanktpēterburgā.

Reklāma
Reklāma

Dienvidindijas stils Mohiniattam (Kerala) ir neparasti skaista tempļu dejas forma. Kopš seniem laikiem tās izpildītājas bija tikai sievietes. Mohiniattam ir lūgšanu deja, un tās galvenā tēma ir mīlestība un nodošanās Dievam.

Latvijā šāda stila prezentāciju varēs redzēt pirmo reizi – uz skatuves redzēsim Kseniju Lourensu, dejotāju un Indijas klasiskās dejas studijas “Orient” vadītāju Sanktpēterburgā.

Deju koncerts notiks dzīvās mūzikas – tablas meistara Balradža Singha pavadībā. Viņš ir beidzis Pracheen Kala Kendra mūzikas institūtu (Čandigāra) un bijis pasniedzējs tablas mūzikas Yadavindra valsts skolā (Čandigāra). Balradžs Singhs uzstājies indiešu klasiskās mūzikas koncertos Indijā, Beļģijā un citās valstīs.

Koncerts notiks 1. novembrī plkst. 19.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.