Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock.com

Kādai jābūt skolēna darba vietai, lai tā nekaitētu veselībai 0

Izvēloties rakstāmgaldu skolēnam, jāraugās, lai tas nav ne par augstu, ne par zemu. Populāri ir galdi un krēsli ar regulējamu augstumu, jo bērns aug un katru gadu nepieciešamie parametri mainās.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Pirmklasniekam, kura augums ir 110–115 cm, jāpērk 52 cm augsts galds, bet krēslam jābūt 32 cm augstam. Bērnam, kurš ir 115–125 cm garš, optimāls galda augstums ir 53 cm, krēsla augstums – 35 cm, savukārt garākiem skolēniem (125–135 cm) piemērots ir 56 cm augsts galds un 37 cm augsts krēsls. Pirmajā klasē dators mācībām vēl nav jāizmanto, tāpēc nav obligāti jāpērk speciāls datorgalds, bet ir rakstāmgaldi, kam var piemontēt plauktiņus klaviatūrai un monitoram.

Gaismai jākrīt no kreisās puses (kreiļiem no labās puses), rakstāmgalds jāliek ar sānu pret logu vai paralēli logam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sēžot pie galda, bērna kājām jābūt 90 grādu leņķī un jāspēj aizsniegt grīdu, balstoties uz pilnas pēdas, kā arī jāvar brīvi novietot elkoņus uz galda. Pirmklasniekam nevajadzētu izvēlēties grozāmu biroja krēslu, jo nepareiza sēdēšanas poza var veicināt nepareizu stāju. Sēdeklim jābūt tik dziļam, lai atstarpe starp sēdekļa malu un ceļgala locītavu būtu apmēram četru pirkstu platumā un tiktu nodrošināta asinsrite. Atzveltnei jāsniedzas līdz lāpstiņām. Tas samazina spiedienu uz muguru, atgāžoties krēslā. Galvenais, lai bērns nesēž salīcis – labāk, lai galds ir augstāks un tam klāt tiek pieregulēts krēsls ar paliktni un soliņu zem kājām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.