Pirmā palīdzība cilvēkam, kas guvis apdegumu 0

Klāt vieni no tautā iemīļotākajiem svētkiem – Līgo. Viena no svētku neatņemamām sastāvdaļām ir ugunskura degšana. Visi zina, ka ar uguni ir jābūt uzmanīgiem, taču, ja tomēr gadās gūt apdegumu, kā sniegt cietušajam pirmo palīdzību? TV24 raidījumā “Uz līnijas” skaidro Sergejs Smirnovs, Austrumu slimnīcas Apdegumu centra vadītājs, ārsts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Pirmais, protams, noslāpēt liesmas un neļaut cietušajam skriet, jo skābekļa iedarbībā tā liesma paliks vēl lielāka. Tas ir pirmais – turiet! Jo ir daži cilvēki, kas histērijā sāk kaut kur skriet,” uzsver ārsts.

“Ideāli, ja blakus ir auksts ūdens, aka, upe – ideāli – tad var lēkt iekšā un tur sēdēt 15-20 minūtes, kas ir svarīgas. Ja pirmo palīdzību sniedz 15-20 minūtēs no traumas brīža, tad ir arī rezultāts. Apdegums būs, bet tas nebūs tik dziļš – mēs ar aukstumu apslāpējam termiskā faktora iedarbību uz dziļākiem audiem,” turpina viņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tad ir jāsazinās ar neatliekamo medicīnisko palīdzību, lai mediķi novērtē situāciju,” norāda Smirnovs.

Ārsts uzsver – ja apdegušais apģērbs ir pielipis pie ādas, to nedrīkst raut nost: “Lejam virsū un neaiztiekam! To jau, kā saka, baltie halāti izdarīs tālāk.”

Vairāk uzzini, noskatoties video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.